Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’e Aktı!

Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’e Aktı!

Lider kripto Bitcoin (BTC) durgunlaştığı için kripto fonları üçüncü hafta çıkış yaşadı. Lider altcoin Ethereum (ETH)’ye odaklanan fonlar, 16,9 milyon dolarlık net çıkış görürken, özellikle 3 altcoin’e dayalı fonlara girişler oldu.

Bitcoin durgunlaştığı için kripto fonları çıkış yaşadı

CoinShares’in Pazartesi günü bildirdiğine göre, dijital varlık fonlarından 22 Nisan’a kadar yedi günde 7 milyon dolarlık net çıkış oldu. 3iQ’nun 27 milyon doları ve ETC Group’un 8 milyon doları da dahil olmak üzere birçok fon büyük çıkışlar gördü. Ancak ProShares’in 41,3 milyon dolarlık girişi bir denge sağladı.

Kripto fonları, önceki iki hafta boyunca toplam 231 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Varlıklara göre ayrılan Bitcoin odaklı fonlar, geçen hafta 2,6 milyon dolarlık küçük net girişler gördü, ancak aydan bugüne çıkışlar 178 milyon dolarda kaldı.

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz hafta 40.000 doların altına düşerek 39.000 dolara geriledi. BTC, 21 Nisan’da 42.978 dolara kadar yükselse de hızla aylık en düşük seviyesi olan yaklaşık 39.000 dolara çekildi.

Ethereum fonlarından çıkışlar, bu altcoin’lere ise girişler oldu

Ethereum (ETH)’ye odaklanan fonlar, önceki hafta çıkan 27 milyon dolardan daha az olsa da 16,9 milyon dolarlık net çıkış gördü. Altcoin’lere odaklanan çoğu fon geçen hafta giriş yaptı. Avalanche (AVAX) odaklı fonlar 1,8 milyon dolar giriş görürken, Solana (SOL) odaklı fonlar 0,8 milyon dolar giriş gördü, Terra (LUNA) odaklı fonlara ise 0,7 milyon dolar giriş oldu.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.