Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek!

Eski Facebook yöneticisi David Marcus, birinci katman Blockchain’lerin geleceğini tartıştığı yakın tarihli tweet’lerinde Bitcoin, Solana ve Ethereum gibi devlerin ne kadar kalıcı olabileceğine değindi. Marcus, giderek hızlanan ve ucuzlayan işlemleriyle “Ethereum rakiplerinin” lider altcoin projesini nasıl devirebileceğini ele alıyor. Uzmanın paylaşımlarını Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

David Marcus, Bitcoin kalıcı olacağını düşünüyor

Diem stablecoin’in kurucu ortağı olan eski Facebook yöneticisi David Marcus’a göre, Bitcoin önümüzdeki 20 yıl veya daha fazla yıl boyunca kripto segmentinde küresel lider olmaya devam edecek. Ayrıca, piyasa değeri zamanla bileşik faizle artacak. Bunun nedeni, Bitcoin’in belirli bir lidere veya ajansa bağımlı olmadan işlevlerini etkin bir şekilde yerine getirmesi. Marcus şunları söylüyor:

Zamanla artan bileşik alaka düzeyi ile birlikte 20 yılı aşkın bir süre içinde Bitcoin’in tek varlık olacağı ve birinci katman Blockchain’lerin hala ortalarda olacağı açıkça görülüyor.

David Marcus, diğer kripto platformları tarafından elde edilecek ek faydalardan emin olsa da, 20 yılı aşkın bir süre içinde kripto piyasasındaki ikinci sırayı koruyabilecek lider altcoin projesini tam olarak belirleyemiyor. Ölçeklenebilirlik ve Ethereum 2.0‘a geçişle ilgili mevcut sorunlar, uzmanları sektördeki gelecekteki hakimiyetini teyit etmeye teşvik etmese de, Ethereum’un konumu kısa vadede en güçlü gibi görünüyor. Marcus, Solana’nın son yenilikleri ve PoS algoritmalarının etkin kullanımı yoluyla piyasadaki konumunu güçlendirmek için önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.