En Zengin Bitcoin Traderı, 1 Günde 100 Milyon Dolar Kaybetti!

En Zengin Bitcoin Traderı, 1 Günde 100 Milyon Dolar Kaybetti!

Bugün Fed’in duruşunu etkileyebilecek ABD enflasyon verisi açıklandı ve veri beklentilerin üzerinde geldi. Bu gelişmeyle dün başlayan kripto çöküşü, bugün de derişerek devam etti ve lider kripto Bitcoin 30 bin doların altına sarktı. Bu ortamda dünyanın en zengin Bitcoin traderlarından biri, kripto para piyasası çöküşü nedeniyle bir günde 100 milyon dolardan fazla kaybetti.

Bitcoin traderının servetini günler içinde eridi

Bireysel hesaplardan Bitcoin yatırımlarını izleyen BitInfo Charts’a göre, hesapla ilişkili kişi veya grup şu anda 8 milyar dolar değerinde yaklaşık 252.597 Bitcoin (BTC)’ye sahip bulunuyor. Bitcoin sahibinin şu anda sahip olduğu yüksek miktara rağmen, bu, hesabın Nisan başında sahip olduğu ve yaklaşık 11 milyar dolar olarak tahmin edilen değerinden bir düşüş gerçekleşti.

BitInfo Charts, geçen ay değerde büyük bir düşüş olduğunu ve toplam 4 milyar dolarlık zararı gösteriyor. Nisan sonu itibariyle, trader sadece bir günde 100 milyon dolardan fazla kaybetti. Son birkaç aydır, enflasyon ABD’deki ve dünyadaki insanları vurmaya devam ederken, BTC değer kaybediyor. Finansal analistler, insanların şu anda riskli yatırım yapma olasılıklarının daha düşük olması nedeniyle düşüşü belirsiz buluyorlar.

Sosyal medyadaki insanlar ise kripto kayıpları hakkında şaka yapıyorlar. Bazı insanlar iniş ve çıkış dalgasını sürmeye istekli olsa da, bazıları kripto piyasasının gelecekte fırlayacağından emin. Diğerleri ise düşüş trendlerinden geri dönemeyecekleri korkusuyla kripto yatırımlarından çekilmeyi tercih ediyor.

Monday morning is time to get back to work. #Bitcoin pic.twitter.com/JlufLXRT9W

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.