Elon Musk ve Kardeşi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Umutluyum!

Elon Musk ve Kardeşi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Umutluyum!

Elon Musk kripto dünyasında bir trend belirleyici ve ikon oldu, ancak kardeşi Kimbal aynı olumlu duyguları paylaşmıyor. Kimbal Musk, yapılan bir röportajda, çevreye olumsuz etkisi olan her şeye karşı olduğunu ima ederek üretiminde fazla enerji harcanan kripto paralara karşı çıktığını belirtmiş oldu. Ancak lider altcoin Ethereum’un 2.0 geçişi konusunda umutlu olduğunu belirtiyor. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Kimbal Musk, çevreye olumsuz etkisi olanlara karşı

Kimbal Musk, Input Magazine ile yaptığı bir röportajda, “Çevresel etkisi bu düzeyde olan her şeye şiddetle karşıyım” diyerek teknolojiye karşı çıktı. Kimbal Musk, çevre dostu restoran grubu The Kitchen’ın sahibi ve tahmini net değeri 700 milyon dolar. Tesla ve SpaceX’in yönetim kurullarında görev yapıyor. Tesla’da önemli hisselere sahip.

Madencilikten işlemlere kadar bazı kripto para birimleri, endişe verici miktarda elektrik gerektirir. Bir Bitcoin işleminin, tipik bir ABD hanesine 78 günden fazla güç sağlamaya yetecek 2.292.5 kilovat saat elektrik yaktığı tahmin ediliyor. Günde 200.000’den fazla işlem ve sayımla, kriptonun çevresel etkisine ilişkin endişeler artıyor. Aktivistler, kriptonun popülaritesinin muazzam bir karbon ayak izi oluşturduğunu ve nihayetinde iklim krizine katkıda bulunduğunu söylüyor.

Elon ve Kimbal Musk, Ethereum 2.0 konusunda umutlu

Bir kripto savunucusu olsa da Elon, en azından kısmen kardeşinin endişelerini anlıyor. Tesla CEO’su, kriptonun çevresel etkisini azaltmak için ilerleme kaydetmesi gerektiğini kabul ediyor ve daha önce de bildirdiğimiz üzere, bu nedenle Tesla müşterilerinin geçen yıl Bitcoin’de ödeme yapmasını yasakladı. Ancak her iki kardeş de Ethereum 2.0 konusunda umutlu.

Şu anda, Bitcoin ve bazı büyük kripto para birimleri, işlemleri onaylamak ve Blockchain’e blok eklemek için proof of work (PoW) adı verilen bir konsensüs algoritması kullanıyor. Bu algoritma, madencilerin madencilik ekipmanını sürekli  olarak çalıştırmasını gerektirir ve bu da fahiş enerji maliyetlerine neden olur. Ethereum 2.0 ile, karmaşık hesaplamaları ortadan kaldıran ve sonuç olarak enerji tüketimini büyük ölçüde azaltan yeni bir proof of stake modeli uygulanacak. Musk ayrıca, gıda eşitliği kripto kolektifi Big Green DAO hakkında bilgi verdi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.