Elon Musk’tan Büyük Mesaj: Bitcoin ve Altcoinler Düşecek Mi?

Elon Musk’tan Büyük Mesaj: Bitcoin ve Altcoinler Düşecek Mi?

Tesla CEO’su Elon Musk, önümüzdeki aylarda daha fazla ekonomik sıkıntı bekliyor ve muhtemelen Bitcoin ve altcoin pazarları için olumsuz bir eğilime işaret ediyor. Bu sırada, Tesla’nın işten çıkarma sürecine başlayacağını da açıkladı. İşte detaylar…

Elon Musk: Ekonomi hakkında içimde kötü bir his var

Tesla CEO’su Elon Musk, ekonomi hakkında içinde “süper kötü bir his” olduğunu söylüyor, bu nedenle Tesla şirketindeki çalışanların yüzde 10’unu çıkarmayı planlıyor. Musk bir e-postada, ekonomi hakkında “süper kötü bir his” olduğu için Tesla’da “dünya çapındaki tüm işe alımları duraklatmak” zorunda kaldığını söyledi. Tesla, yıllık ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasına göre 2021’in sonunda yaklaşık 100.000 kişiyi istihdam etti.

Bu hafta Tesla CEO’su, çalışanlarına işyerine dönmelerini veya şirketten ayrılmalarını söyledi; bu talep, şirketin yeni bir fabrikasının bulunduğu Almanya’da zaten bir geri dönüşle karşı karşıya kaldı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere birçok ekonomist ve uzman, ABD’nin bir resesyona girdiğini tahmin ediyor. Rekor yüksek enflasyon ve yavaşlayan tüketici harcamaları ve satışları ile uzmanlar ABD’nin durgunluğa doğru ilerleyebileceğine inanıyor.

Ekonomik ortam kötüye mi gidiyor?

Musk’ın potansiyel bir durgunluk ve otomobil üreticileri için zincirleme etki konusundaki keskin uyarısı, sektördeki türünün en doğrudan tahminlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 100.000 kişinin Tesla’da istihdam edildiği düşünüldüğünde, yüzde 10’luk sayı, 10.000 kişinin işten çıkarılması ile sonuçlanacak.  Ancak Tesla CEO’sunun ekonomik tahmini, piyasalar için daha fazla sorun yaratabilir. Kripto piyasaları biraz sabit kalırken, ABD hisse senedi vadeli işlemleri daha da negatif bölgeye düştü.

Halihazırda devam eden ekonomik çekişmenin ortasında dünyanın en zengin adamından karamsar bir tahmin geliyor. ABD enflasyonu bu yıl 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve orta vadede yüksek kalması bekleniyor. Musk geçen yıl, 2022 ilkbahar veya yazına kadar bir durgunluk beklediğini söylemişti. Yakın zamanda, son iki yılda görülen gevşek para politikasını kınayarak bir durgunluğun başlangıçta algılandığı kadar kötü olmayabileceğini de söyledi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.