Elon Musk’tan Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Gizemli Tweet!

Elon Musk’tan Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Gizemli Tweet!

Bitcoin ve altcoin alanındaki yorumlarıyla en geniş kitleye ulaşabilen Tesla CEO’su Elon Musk, gece saatlerinde bir tweet paylaştı. Söz konusu tweet, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarını meraklandırdı. İşte detaylar…

Elon Musk’tan “Cryptonight” tweet’i

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, gece saatlerinde yalnızca “Cryptonight” yazdığı bir tweet’i paylaştı. Musk’ın Cryptonight tweet’i ile ne anlatmak istediğini kimse bilmiyor. Ancak tweet’in altına gelen bazı cevaplar, farklı bakış açıları sunuyor. Örneğin bazı kullanıcılar, Musk’ın “Kryptonite” yazmak istediğini savunuyor. Kryptonite, Superman serilerinde görülen kurgusal, yeşil, kristalimsi bir malzemedir.

Öte yandan, Cryptonight isimli bir madencilik algoritması da var. Elon Musk’ın bundan bahsetmiş olabileceği de düşünülüyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere CryptoNight, orijinal olarak Bytecoin ve CryptoNote geliştirici ekipleri tarafından tasarlanmış bir proof of work (PoW) hash algoritmasıdır. Başlangıçta CPU ve GPU madenciliğini barındıracak ve aynı zamanda ASIC’lere karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir algoritma olarak CryptoNight, Bitcoin için kullanılan madencilik algoritması SHA-256’ya veya Litecoin protokolünde kullanılan algoritma olan Scrypt’e benzer bir şey olarak düşünülebilir.

CryptoNight, CPU’lar ve GPU’lar tarafından hesaplanabildiği için eşitlikçi bir hash algoritma olarak tasarlandı, ancak ASIC’ler tarafından kullanımı pek pratik değil. Yani, CryptoNight, başlangıçta CryptoNote protokolünde uygulanan ve o zamandan beri Monero ve Bytecoin gibi projeler tarafından fork’lanan bir proof of work (PoW) algoritmasıdır. CryptoNight algoritması, belleğe erişim gerektirerek ve gecikme bağımlılığına vurgu yaparak çalışır.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.