Elon Musk’ın Kardeşinden “Çok Konuşulacak” Bitcoin Yorumları!

Elon Musk’ın Kardeşinden “Çok Konuşulacak” Bitcoin Yorumları!

Geçen yılın Mayıs ayında, Tesla CEO’su Elon Musk’ın madencilikten kaynaklanan çevresel sorunlar nedeniyle şirketin Bitcoin (BTC) ödemelerini askıya aldığını duyurmasıyla çok aylı bir ayı piyasasının başlangıcı tetiklendi. Bu duyurudan aylar önce, Twitter bio’suna Bitcoin yazan ve kripto rallisine öncülük eden Musk, tek bir tweet ile aynı etkiyi aşağıda yönlüde tetikledi…

Twitter kurucusu ve eski CEO Jack Dorsey, Tesla’nın bu kararı ardından enerji üzerine yapılan bir çevrim içi toplantıda Elon Musk ile bir araya geldi ve Dorsey, Bitcoin’i savunan taraftaydı. Bu toplantıda Elon Musk, Bitcoin madenciliği %50 yenilebilir kaynaklara dayanırsa Tesla’nın tekrar BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu.

Kimbal Musk, Bitcoin (BTC)’in çevresel etkilerinden habersiz olduklarını söylüyor

Bu konu hakkında son gelişme, Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk’un şirketin geçen yıl 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığında çevresel zararlardan habersiz olduklarını söylemesi. Aynı zamanda, 2004’den bu yana Tesla’nın yönetim kurulu üyesi olan Kimbal, Tesla’nın o dönem Bitcoin’in çevre üzerindeki etkisinden habersiz olduklarını ifade ediyor:

Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiğimizde tamamen bilgisizdik. Çevresel sonuçların tamamen farkında değildik. Neler olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Bitcoin, çeşitlendirmek için mükemmel bir varlık ve sağlam bir değer deposu gibi görünüyordu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.