Elon Musk Gizemli Tweet Attı: Bitcoin, Dogecoin Yükseldi!

Bazen tartışmalı, gizemli ve kehanet niteliğindeki tweet’leriyle tanınan Elon Musk, kripto para piyasasındaki en etkili kişilerden biri olmaya devam ediyor. Kripto topluluğu üyeleri, düşüş piyasasının başlangıcına ve sonuna işaret edebilecek iki ilginç gönderiye dikkat çekti.

Daha önce zirveyi yakalayan Elon Musk, bu gizemli tweet ile Bitcoin’i yükseltti

13 Kasım 2021’de, Bitcoin neredeyse 70.000 dolardan işlem görürken Elon Musk, hiçbir ayrıntı içermeyen gizemli bir çizgi film görseli yayınlamıştı. Ünlü DC Comics karakteri Dr.Manhattan’ın Mars’ta oturup uçuruma bakarken çekilmiş bir resmiydi.

Bu gönderiden sonra, Bitcoin üç aydan kısa bir sürede değerinin neredeyse %50’sini kaybetti ve kripto para piyasasından milyarlarca dolar silindi. Şimdi Musk, ikinci bir tweette aynı karakterin yüzü bize dönük versiyonunu yayınlıyor. Topluluk bu tweette olağandışı bir şey fark etmedi ve genel olarak Musk’ın sadece sevdiği bir karakteri paylaştığını düşündü.

Dr.Manhattan geri dönmeden önce arkasını dönüyor

28 Mayıs’ta Elon Musk, Dr.Manhattan’ın şu anda kameraya baktığı benzer bir fotoğrafını paylaştı ve bu da bir yorum telaşına neden oldu. Bazıları, Musk’ın kripto para piyasasında bir tersine dönüşü ima ettiğini öne sürdü. Teori, Bitcoin’in bu hafta %5’lik büyüme ile açılmasından sonra “teyidini” aldı. Başarılı bir açılışa rağmen, Bitcoin henüz tam bir geri dönüşü düşünecek kadar yükselmedi ve Mayıs ayının başından bu yana oluşan konsolidasyon kanalını bile kıramadı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.