Elon Musk Bitcoin Seviyelerini Mi Verdi!

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto paralar ile ilgili konuşmaları ve paylaşımları ile dikkatleri üstüne çekiyor. Birçok yatırımcı, Musk’ın mevcut paylaşımlarının yanında geçmiş paylaşımlarına da bakıyor. Bu konuda son olarak, Tesla CEO’sunun 14 Temmuz 2021 tarihinde paylaştığı tweet gündem oldu. Musk’ın neredeyse 1 yıl önceki tweet’inin yayılmasıyla, Crypto Twitter’da bir tartışma başladı. Buna göre Crypto Twitter, Tesla CEO’sunun Bitcoin fiyatının geleceğini bildiğine dair spekülasyon yapıyor. Detayları sizin için paylaştık.

Elon Musk Bitcoin fiyatının ne olacağını biliyor mu?

Tesla CEO’su Elon Musk, özellikle Dogecoin’e (DOGE) olan sevgisiyle ön plana çıkıyor. Ancak ünlü girişimci, diğer kripto paralarla ilgili yaptığı paylaşımlarla da sıklıkla gündeme geliyor. Bitcoin de bu kripto paralardan biri. Mevcut olarak piyasanın lider kriptosu olan Bitcoin (BTC), Elon Musk tarafından sıklıkla eleştiriliyor. Bu eleştirilerin başında ise BTC’nin çevre verimli bir Blockchain olmaması geliyor. Bugünden tam 11 ay önce Musk, Twitter hesabında gizemli sayılardan oluşan bir paylaşım yapmıştı. Ünlü CEO’nun paylaşımı şu şekildeydi:

Musk bu paylaşımı yaptığı zaman, Bitcoin fiyatı 32 bin dolar civarında seyrediyordu. Bunun ardından BTC fiyatı yükselerek 2021’in Kasım ayında 68 bin doları gördü. Kripto topluluğu, CEO’nun verdiği ilk 3 hedef olan 48, 61 ve 68 sayılarını BTC fiyat tahmini olarak gördü. Aslında bunda bir haklılık payı da vardı çünkü BTC, Tesla CEO’sunun paylaşımının ardından paylaşımdaki ilk sayıları gördü. Tweet’in paylaşıldığı dönemde Bitcoin fiyat hareketi şu şekilde görünüyordu:

BTC bu seviyelere mi gidecek?

Eğer Elon Musk, paylaşımında Bitcoin fiyatının geleceğini yazdıysa, sırada 74 sayısı var. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, çoktan 61 bin ve 20 bin sayılarını gördü. Buna göre BTC’nin düşüş trendi, 20 bin doların ardından bitti ve lider kripto para birimi bu seviyenin altını görmeyecek.

Elon Musk’ın paylaşımına göre sırada 5. sayı olan 74 yer alıyor. Buna göre, BTC 74 bin dolara tırmanabilir. Aslında birçok kripto analisti de Musk’ın paylaşımına ters bir şekilde, Bitcoin fiyatının 20 bin doların altına düşmeyeceğini öngörmüştü. Ancak BTC, analistleri yanılttı ve 20 bin doları gördü. Bu da ayı piyasasında bir umut arayan yatırımcıların, Musk’ın paylaşımında Bitcoin’i ima ettiği düşünmesine yol açtı. Eğer bu doğruysa, lider kripto para birimi için sıradaki fiyat hedefi 74 bin dolar.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.