Ekonomistten Bitcoin, XRP, ETH ve DOT Modeli ve Öngörüleri!

Ekonomistten Bitcoin, XRP, ETH ve DOT Modeli ve Öngörüleri!

Makro gurusu Raoul Pal, yakın tarihli Twitter paylaşımlarında Bitcoin, XRP, ETH ve DOT için ağ değeri modellerini ele aldı ve bu metriklerin işaret ettiği önümüzdeki yılların fiyat tahminlerini paylaştı.

Raoul Pal, kripto paraların internetten çok daha hızlı büyüdüğünü söylüyor

Makroekonomik uzman Raoul Pal, küresel kripto benimseme konusundaki sayılarını güncellemek için yeni verileri paylaşıyor:

2021 hızlanan bir büyüme yılıydı ve Reed Yasası’nın ağlar üzerine kurulu ağların daha da üstellik yaratan etkisi açık. Ancak ilk beş milyon kullanıcıdan sonraki altıncı yıl, kriptonun 295 milyon katılımcısı ve internetin 119 milyon katılımcısı var. İnternet %76 büyürken, kripto yılda %137 büyüyor. Bu, dünyanın gördüğü en hızlı teknoloji benimsenmesi.

Bitcoin, XRP, ETH ve DOT’un ağ gelişimi

Kripto ekonomisinin büyümesi, internetin genişlemesiyle aynı hızda yavaşlasa bile, 2030 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde beş milyar kullanıcıya ulaşabilir. Buna ek olarak, denklem, Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra XRP ve Polkadot’un (DOT) piyasa kapitalizasyonlarını oldukça iyi takip ediyor.

Bitcoin ağ değeri:

Ethereum

Ripple

Polkadot

Bitcoin ve Ethereum rekabeti

Ekonomiste göre, DApp ekosistemi geniş çapta benimsenirse, Ethereum (ETH) sonunda Bitcoin’den daha büyük bir piyasa değerine ulaşabilir. Ancak, BTC’nin değer deposu olarak görülmesine rağmen, ETH’nin daha fazla uygulaması var ve aylık kullanıcı başına işlem değeri genel olarak BTC ile uyumlu. Bu nedenle, ETH zaman içinde daha fazla kullanıcı çekerse, piyasa değerine göre BTC’ye yetişebilir.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.