Ekonomist: Bu Altcoin, BTC’den Daha Fazla Kazanç Sağlayabilir!

Ekonomist: Bu Altcoin, BTC’den Daha Fazla Kazanç Sağlayabilir!

Lider altcoin Ethereum ile lider kripto Bitcoin arasındaki üstünlük iddiası kripto piyasasının vazgeçilmez konularından birisidir. Ethereum Merge, yaklaşırken bu konu yine gündem oluşturmaya devam ediyor. Makroekonomist Alex Kruger, verilere dayalı olarak Bitcoin’in uzun zaman önce bir makro varlık haline geldiğini söylüyor. Bunula birlikte lider altcoin’in Bitcoin’den daha fazla kazanç sağlayacağını iddia ediyor.

“Lider altcoin, lider kriptodan daha fazla kazanç vaat ediyor”

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün kripto piyasanın merakla beklediği ABD TÜFE verileri açıklandı. Amerika enflasyonu %8,7’lik beklentilerin altında %8,5 olarak gerçekleşti. Bu da Federal Rezerve’in agresiflik tonunda bir yumuşamaya işaret ettiğinden piyasa şenlendi. Bitcoin, 24 bin doların üzerine görürken, Ethereum günlük bazda %8’in üzerinde bir artışla 1.800 doların üzerine çıktı. Yaklaşan Ethereum Merge’ün piyasa rallilerinde ETH’ye artı avantaj sağladığı gözlerden kaçmıyor.

İşte bu gelişmelerin ortasında Alex Kruger, Nasdaq endeksinin ETH/BTC’ye karşı hareketini görselleştiren bir grafik paylaştı. Ekonomist, bu grafik üzerinden hipotezini açıklamaya çalıştı. Kruger’ın grafiğinin gösterdiğine göre, iki varlık birlikte hareket ediyor.

Alex Kruger, bunun ne anlama geldiğini açıklamaya devam ediyor. Kruger’a göre, lider altcoin, BTC’nin yüksek bir betası. Bunun anlamı ise, varlık piyasada aynı hareketi yapsa da, daha oynaklığı daha fazla oluyor. Dolayısıyla ekonomiste göre, boğa koşuları sırasında, BTC yerine ETH almak daha karlı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.