Ekonomist: BTC, SHIB ve Altcoin’lerde Düşüş Bu Tarihte Bitecek!

Ekonomist: BTC, SHIB ve Altcoin’lerde Düşüş Bu Tarihte Bitecek!

Ünlü ekonomist Raoul Pal, vermiş olduğu özel bir röportajda, kripto piyasalarını baskı altında tutan makro faktörleri ve bir sonraki Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve altcoin’lerin rallisini ateşleyebilecek tetikleyicileri analiz ediyor.

Bitcoin (BTC) ve altcoin ayı piyasası ne zaman bitecek?

Kriptoks.com haberlerinden de yakından tanıdığınız ekonomist Raoul Pal, BTC önde olmak üzere mevcut kripto ayı piyasasının ancak Fed faiz artırımlarını durdurarak şahin para politikasını gevşettiğinde sona ereceğine inanıyor. Raoul Pal’in tahminlerine göre bu, önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşebilir. Ekonomist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Fed’in insanların beklediği kadar yüksek ve hızlı bir şekilde faiz artırması pek olası değil. Tahminimce, muhtemelen yaz aylarında faizleri artırmayı bırakacaklar ve o kadar olacak.

Raoul Pal, mevcut kripto ayı piyasasına neden olan ana makro faktörler olarak yüksek faiz oranlarının ve yaklaşan bir durgunluk korkusunun birleşimini görüyor. Ekonomist, konuya ilişkin olarak şunları söylüyor:

Bireysel yatırımcıların gelirleri fiyatlar kadar yükselmedi. Dolayısıyla isteğe bağlı gelirlerini kaybettiler. Böylece insanlar sadece dolar maliyetini ortalama olarak daha az tutabilir, daha az dahil olabilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.