Ekonomist: Bakın, Hedge Fonları Bu Altcoin’den Alacak!

Real Vision CEO’su Raoul Pal, lider altcoin Ethereum’un (ETH), makro koşullar için başka bir düzeltmeden önce bir fiyat rallisine girebileceğini düşünüyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi, “genel duygunun”, ETH’nin yeni bir düşük seviyeye geri döneceğini gösterdiğini söylüyor. Son düşük seviyesini tekrar test edeceğini söylüyor. İşte detaylar…

Raoul Pal, lider altcoin ETH’den bahsetti

Raoul Pal,  Ethereum’un büyük olasılıkla kalabalığın duyarlılığına karşı hareket edeceğine inanıyor. Pal, kendi önsezisinin “maksimum acı” yönünde olduğunu aktarmakta. Pal’e göre hedge fonları, ETH’nin 1.800 ila 2.000 doları aşması durumunda satın almak için çabalıyor. Hatta uzmana göre fonlar, katılmamayı göze alamazlar. Pal, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu seviyenin üzerinde kurumlarla birlikte bireyseller de zorlanmaya başlayacak. 2.200 ila 2.300 dolar benim için kilit nokta… Ya merge öncesi ya da merge sonrası bir kırılma yaşayabilir. Herkes geri döndüğünde, piyasa makroya bağlı olarak yeniden yükselmeden önce keskin bir şekilde düzelebilir.

ETH, yazım sırasında 1.645 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde neredeyse yüzde 2,5 düştü. ETH şimdi Mayıs-Haziran 2022 oturumu sırasında destek olan 1.650-1.750 dolarlık kilit bir direnç çubuğunun içinde konsolide oluyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere “Merge”, Ethereum’un yeni PoS sistemine geçişini ifade ediyor. Ethereum geliştiricileri, Merge’ün şu anda 19 Eylül’de planlandığını söylüyor. Pal ayrıca kriptonun M2 para arzı tarafından yönlendirildiğini de belirtiyor. M2 para arzı, kabaca dolaşımdaki toplam para miktarı artı paraya yakın veya kolayca nakde çevrilebilen yüksek likiditeye sahip nakit olmayan varlıkları ifade eder. Pal, M2’nin “dönmek üzere” olduğunu belirtti. Kriptonun da bu “dönüşü beklediğini” söyledi.

Pal: ETH, BTC’ye karşı patlıyor

Pal ayrıca, Ethereum’un son zamanlarda Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğinin altını çiziyor. “ETH, BTC’ye karşı da patlıyor.” ifadelerini kullanıyor. Makro gurusu, Ethereum’un Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı yükseliş momentumunun büyük olasılıkla güçlü temel büyüme tarafından desteklendiğini söylüyor. Uzmana göre ETH, üstün mevcut ağ etkileri ve ağ etkinliği tarafından yönlendiriliyor. Bu sırada Bitcoin, yüzde 2.4’lük bir değer kazancı ile işlem görüyor. Şu an, 22.747 dolardan el değiştiriyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.