Efsanevi Borsacı: Bitcoin Yükselişi O Tarihte Başlayacak!

Efsanevi Borsacı: Bitcoin Yükselişi O Tarihte Başlayacak!

Efsanevi borsacı Jim Cramer, CNBC katılımı sırasında Bitcoin fiyatının tekrar yükseleceği zaman dilimini tahmin etti. Ancak, “BTC bir daha eski seviyelerine ulaşamayacak”…

Efsanevi borsacı, Bitcoin’in toparlanacağını ancak ATH’ye ulaşamayacağını söylüyor

Jim Cramer, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir sıçrama göreceğini tahmin ediyor. Cramer, Tom DeMark indikatörünün sunduğu bir Bitcoin fiyat tahmin modelini inceliyor. Buna göre Bitcoin, bir mola ardından şu anda işlem gördüğü seviyelerin ötesine geçecek. Efsanevi borsacı, Bitcoin’in gelecek yıllarda 69.000 doları görmemesine rağmen, önümüzdeki aylarda BTC yatırımcıları için “hoş bir soluklanma” geleceğine inanıyor. Bitcoin şu anda bu seviyeden %69.97 indirimli işlem görüyor.

Jim Cramer, daha fazla Bitcoin analizi paylaşıyor

CNBC’nin Mad Money sunucusu, DeMARK Analytics’in kurucusu ve CEO’su olan DeMark’ın, yıllar içinde Bitcoin’in tepe ve dip noktalarını belirlemesine olanak tanıyan 13 aşamalı bir alım-satım geri sayımı oluşturduğunu belirtti. Cramer, DeMark’ın en son grafiğine girmenin yanı sıra, Bitcoin’in Nisan 2022’deki performansına da göz attı.

Cramer, bir dizi DeMark grafik modelinin, alımlar ve satışlar nihayetinde birbirini tüketmeden önce benzer yönlerde hareket ettiğini söylüyor. Kıdemli analist ayrıca, verileri incelemeye devam ediyor. Bitcoin’in Terra çöküşü ve artan enflasyonun bir sonucu olarak 2020’den son haftalara kadar hiçbir zaman %50 oranında düşmediğini gösteren çok önemli bir özellik keşfetti. Cramer’a göre:

Bu kadar büyük bir düşüş aldığınızda… söz konusu kriptoya genellikle yapısal zarar verir. Uzun vadeli düşünüyorsanız, Bitcoin’in eski zirvelerine ulaşması yıllar alabilir. Hatta on yıllar. Onları bir daha asla bu seviyelerde görmememiz mümkün.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.