Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Seviyeleri Görebilir!

Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Seviyeleri Görebilir!

Kripto para piyasası, sert gerileyen ABD teknoloji hisse senetlerinde rahatlama yaşanırken toparlanma fırsatı buldu. Bitcoin, son 24 saat içinde %3.38 yükselirken, Ethereum %8’e yaklaşıyor. Önümüzdeki teknik seviyeler için Twitter’dan Michaël van de Poppe güncel paylaşımlarını Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin neden düzeltme yaşadı?

Efsanevi kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) kısmen doların gücü nedeniyle ralliler ve düzeltmeler arasında gidip geldiğini söylüyor. Yeni bir YouTube videosunda analist, 165.000 abonesine Bitcoin’in son zamanlardaki düşük seviyelerden yoğun bir sıçrama sonrasında neden düzeltme yaptığını anlatıyor:

32 bin doların ortasından 39 bin dolara ya da 39 bin dolara yakın güzel bir sıçrama yaşadık ve bugün bu eğilimi tersine çevirdik. Neden yükseliyoruz? Dolar, yoğun bir şekilde konsolide olduktan sonra bir miktar zayıflık gösteriyor. Bu zayıflık nedeniyle, piyasalar risk altında… Örneğin Bitcoin, yukarı yönlü olarak bir miktar güç gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm çalışması boyunca, hacimle birlikte azaldığı için çok fazla güç görmedik. Dolayısıyla, bugün bu düzeltmeyle sonuçlandı.

Analist, Bitcoin’in son fiyat dalgalanmalarını, BTC’nin bir sonraki sıçrama hedefi olarak 37.000 dolar bölgesini vurgulayan bir grafikle gösteriyor:

Ve bu Bitcoin için bir atılım değil, bu yüzden düzeltme gerçekleşiyor. Yeşil bölge ilk potansiyel sıçrama olasılığı. Genel olarak temkinli kalıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.