Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

Bitcoin, 45 bin dolar seviyelerinden reddedildikten sonra düzeltmeye başlıyor. Analist, “BTC fiyatı bir sonraki adımda nereye sıçrayabilir?” sorusuna cevap arıyor. Bitcoin’in son kazanımları ve şimdiki düzeltmesine dair kripto para uzmanlarının görüşlerine yer veriyoruz. Detaylar Kriprokoin.com’da.

Bitcoin için sırada neler var?

Bitcoin (BTC), uzun zamandır beklenen bir düzeltmenin aracılığı ile 8 Şubat’ta yeni kazandığı kazanımların 2.500 dolarını geri verdi. 42.000 doların korunacağını umanlar var. Alınan veriler, BTC/USD’yi daha önce birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 45.500 dolara ulaştıktan sonra 43.000 dolara yaklaşırken yeniden masaya yatırılıyor. Daha önce, gözlem altındaki bu seviyeler hem 40.000 ABD doları hem de 41.000 ABD doları ile üst 30.000 – 40.000 ABD doları arasındaki koridordaki birkaç bölgeyi içeriyordu. Bununla birlikte, popüler Twitter traderı Muro için, hissi yükselişi tersine çevirmek için bir ara taban olarak 42.000 doların önem kazanması gerekiyordu. Analist “Ya önemli bir geri çekilme olmaz ve sonraki 51’e gideriz. Ya da bu tamamen geriye giderse şaşırmam. 42 tutunduğu sürece hafif yükseliş eğilimi” diye günü özetledi.

Aşağıdaki grafik, bölgeye 38.000 dolar civarında gerilemenin yatırımcılar için muhtemelen cazip bir satın alma olacağını, ancak bunun kendi içinde piyasanın daha fazla güçlenmesine yardımcı olmayacağını vurguladı. Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe bu arada Bitcoin’in “önemli” bir dirençle karşı karşıya olduğunu söyledi. Twitter takipçilerini, “Bu bağlamda, tek seferde kırılmayacağımızı ve bir düzeltme esnasına altcoinler için kötü sonuçlanmayacağımızı varsayıyorum” diye uyardı. Bu yazının yazıldığı sırada, Wall Street işlemleri yeni bir yukarı yönlü hareket edemediği için 43.000 dolar tekrar tekrar testler görüyordu.  

Klasik tarzda, uzaklaşanlar daha sakindi ve mevcut fiyat hareketini 400 günden fazla bir süredir yürürlükte olan konsolidasyon aşamasının bir parçası olarak görüyorlardı. Piyasa yorumcusu Miles Johal, “Bence, Bitcoin bir boğa piyasasında ve yatay olarak konsolide oluyor. Ayı piyasası yok, imo, aşağıda açıkça görebileceğiniz gibi hepsi konsolidasyon” dedi. Analist ayrıca “Menzil bozulduğunda, bir sonraki hamle çok büyük olacak. Sonuçta bu Bitcoin” dedi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.