Efsane İsimler, Bitcoin İçin Sihirli Sayıyı Verdi ve Uyardı!

Efsane İsimler, Bitcoin İçin Sihirli Sayıyı Verdi ve Uyardı!

Miami’deki Bitcoin 2022 Konferansının 25.000’den fazla katılımcısı, “lazer gözlü” 3.000 kiloluk bir boğa heykelinin açılışının ortasında bu hafta yükselişi hissederek ilham aldı. Ayrıca pek çok uzman, piyasa değeri ile en büyük ve en eski kripto para olan BTC’ye yönelik düşüncelerini aktardı. İşte detaylar…

Miami’deki ikonik boğa heykelinin hikayesi

Wall Street’teki ikonik Charge Bull’dan esinlenerek modellenen Miami Bull, 2019’da kripto komisyonculuğu platformunu başlatan Florida merkezli ticaret firması TradeStation tarafından yaratıldı. TradeStation Crypto’da ürün stratejisini yöneten James Putra, “Bizim amacımız, Miami’nin fintech ve kriptonun sembolü olması ve burayı küresel sahnede taçlandırmasına yardımcı olmaktı,” ifadelerini kullandı.

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere son iki yılda Miami, “finansın geleceği” için şehir olmaya çalıştı. Belediye Başkanı Francis Suarez, maaş çekinin bir kısmını Bitcoin ile alacağına söz verdi. Şehir, ek belediye geliri elde etmenin bir yolu olarak MiamiCoin’i (MIA) başlattı. Pitchbook verilerine atıfta bulunan Bloomberg’e göre, Miami bölgesindeki kripto girişimleri için girişim sermayesi finansmanı, bir önceki yıl 6 milyon dolardan 2021’de 745 milyon dolara fırladı.

Ancak Miami’nin hala yapacak çok şeyi var. Bekleyen öğeler arasında şehrin kripto tutkularını tanımlayan ikonik bir anıt var. Putra, New York City finans merkezi ve Özgürlük Anıtı ve Golden Gate Köprüsü ile süslenmiş teknoloji merkezi San Francisco’nun aksine, Miami’nin “büyüyen kripto ve fintech topluluğunun özünü yakalayan bir şeye sahip olmadığını” söyledi. Heykelin tasarımı için, “Transformers” serisi için yaptığı çalışmalarla tanınan ödüllü Furio Tedeschi de dahil olmak üzere bir grup stratejist ve sanatçı tuttular. Putra, firmanın boğa için ne kadar harcadığını paylaşmayı reddetti, ancak aldıkları “şok edici” faturalara rağmen “buna değdiğini” ekledi.

Bitcoin fiyat görünümü: 46.000 dolar “sihirli sayı”

Miami Bull, Bitcoin meraklıları için en büyük yıllık toplantıda heyecan yaratan tek şey değil. Bir açılış konuşmasında, teknoloji milyarderi Peter Thiel, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ve BlackRock CEO’su Larry Fink’i eleştirdi ve onları Bitcoin’in arkasındaki “devrimci gençlik hareketi”ne karşı çıkan bir “finans gerontokrasisinin” üyeleri olarak nitelendirdi. PayPal ve Palantir’in kurucu ortağı Thiel, Nitcoin’in 100.000 dolara ulaşamamasından güçlü finans rakamlarını da sorumlu tuttu.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.