Efsane Analist Geri Döndü: Tarihi Bitcoin Grafiğini Paylaştı!

Efsane Analist Geri Döndü: Tarihi Bitcoin Grafiğini Paylaştı!

Adaptive Capital’den Murad Mahmudov, kritik bir Bitcoin grafiği paylaştı. Analist daha önce 2018 kripto kışını doğru tahmin etmişti. Şimdi kimsenin beklemediği bir Bitcoin grafiğiyle tekrar sahada.

Bitcoin (BTC)’e daha yakın bakmanın bir yolu

Mahmudov tarafından sağlanan tablo, Bitcoin’i USD ile ABD para arzı ve dolarize Avrupa para arzının toplamına bölünerek karşılaştırdığı için biraz benzersizdir. Grafik, para arzı toplamlarıyla karşılaştırıldığında Bitcoin’in hareketi hakkında daha fazla bilgi sağlıyor.

Yeni oluşturulan grafik, Bitcoin’in dördüncü kez büyük bir dibe ulaştığını gösteriyor. Daha önce, BTC’den parasal arz grafiğine mükemmel bir şekilde çalıştı. Aynı zamanda, 2014’ten başlayarak hemen hemen her sıçramayı ve zirveyi tahmin ediyordu.

Yeni fiyat modeli, 2013, 2015 ve 2020’de küresel bir dip ve 2014, 2018 ve 2021’de küresel tepeler öngördü. Küresel tepe ve diplere ek olarak, grafik küresel öncesi sürüm geri dönüş noktalarını gösteriyor. Buda Bitcoin’in 69.000 dolar zirvesine ulaşacağı anlamına geliyor. Bitcoin bu seviyeye geçen yılın Kasım ayında ulaştı. O zamandan bir düşüş trendini sürdürüyor. En büyük ve en son darbeyi Terra krizinde aldı. Şimdi yükseliş için tekrar yeni teknik modeller şekilleniyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.