Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Seviyelere Düşmesi Kaçınılmaz!

Efsane Analist: Bitcoin’in Bu Seviyelere Düşmesi Kaçınılmaz!

2018 ayı piyasasının dibini doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti, Bitcoin yatırımcılarını BTC’nin 30.000 dolarlık desteği kırma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen bir uyarı yayınladı…

Analist, Bitcoin için 30 bin doların kaçınılmaz olduğunu söylüyor

Analizlerine göz atacağımız 205,200 Twitter takipçili Smart Contracter’ın isabetli tahminlerini buradan inceleyebilirsiniz. Takma isimli analist, Bitcoin’in 24 Ocak’taki 33.000 dolar dip seviyelerinden 10 Şubat’taki 45.000 dolarlık yerel zirvesine koşmasını büyük bir boğa tuzağı olarak yorumluyor. Teknik kısımda analist, şu seviyelere dikkat çekiyor:

BTC, 0.618 [Fibonacci seviyesini] koruyamadığı için, düşüş trendi kırılmasının başarısız bir boğa tuzağı olduğu görülüyor. Şu anda, bir test ve belki de 28.000 dolarlık bir desteğin süpürülmesi kaçınılmaz görünüyor.

Yazım sırasında, lider kripto hafif bir yükselişle 39 bin dolar bölgesini geri alıyordu.

Smart Contracter, Bitcoin’in 50.000 dolar civarında işlem gördüğü Aralık ayında yaklaşık 25.000 dolara kadar önemli bir geri çekilme öngördü. O dönemin tweet’lerinde şunlara yer verdi:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.