ECB Yöneticisinden DOGE ve Bu Altcoin’lere Yönelik Sert Uyarı!

ECB Yöneticisinden DOGE ve Bu Altcoin’lere Yönelik Sert Uyarı!

ECB Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, Columbia Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, kripto dünyasını Vahşi Batı’ya benzeterek sert eleştiriler getirirken, Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH) gibi Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizması ile çalışan kripto paralar için daha yüksek verilendirme yapılabileceğini belirtiyor.

“Kripto dünyası, Vahşi Batı’ya döndü”

“Satoshi Nakamoto’nun güvenilir para yaratma hayali tam da bu – bir rüya” diyen Fabio Panetta, kripto varlıkların, vaat ettiklerinin tam tersi olan istikrarsızlık ve güvensizlik, yani yeni bir Vahşi Batı yarattığını söylüyor.

Fabio Panetta, bir Game of Thrones karakteri olan Littlefinger’dan alıntı yaparak “kaos bir merdivendir” dedikten sonra, kripto piyasasının patlamaya hazır bir balon olduğunu ifade ediyor. “Balonun patlamasını bekleyerek ve ancak o zaman kripto riskinin finansal sistemde ne kadar yaygın hale geldiğini anlayarak aynı hataları tekrarlamamalıyız” diyen Fabio Panetta, kripto yatırımcılarından bazılarının zamanında kurtulmayı başarabileceğini, ancak birçoğunun tuzağa düşeceğini belirtiyor. ECB Yönetim Kurulu Üyesi, kripto varlıklarını ponzi piramidine benzetiyor ve şunları söylüyor:

Bir Ponzi planında olduğu gibi, bu tür dinamikler ancak artan sayıda yatırımcı fiyatların artmaya devam edeceğine ve herhangi bir gelir veya garanti akışı tarafından desteklenmeyen itibari değer olabileceğine inandığı sürece devam edebilir. Coşku kaybolana ve balon patlayana kadar.

DOGE, BTC, LTC gibi PoW coinleri için daha yüksek vergi

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere konuşmasında Proof-of-Work (PoW) Blockchain’lere dayalı kripto varlıklara ayrıca değinin Fabio Panetta, BTC, ETH, DOGE ve LTC gibi PoW ile çalışan kriptoların büyük miktarda kirliliğe ve çevreye zarar verebileceğini söylüyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.