Düşüş Bitmedi: 2 Usta Analist, Bitcoin’de Bu Dipleri Bekliyor!

Düşüş Bitmedi: 2 Usta Analist, Bitcoin’de Bu Dipleri Bekliyor!

InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, devam eden Bitcoin (BTC) volatilitesi sonucu varlığın 20.000 doların altına düşebileceğini, ancak kripto para biriminin uzun vadeli beklentilerinin yükselişini sürdürdüğünü söyledi. Öte yandan kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in önemli bir fiyat düşüşü yaşamasının muhtemel olduğunu, ancak böyle bir satışın, önde gelen kriptoyu sonunda 100.000 doları geçmesine neden olan katalizör olabileceğini söylüyor. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Gareth Soloway: Bitcoin muhtemelen 17.000 dolara düşecek

InTheMoneyStocks.com’un stratejisti Gareth Soloway, BTC fiyatında volatiliteye dikkat çekerek 20.000 doların altına kadar inilebileceğini, ancak uzun vadede yükseliş görünümünü sürdürdüğünü açıkladı. Soloway, fiyatın muhtemelen 17.000 dolara ulaşacağını belirtti ancak değerin yakın vadede hafifçe 46.000 dolara yükselebileceğini, ancak pozisyonun uzun sürmeyeceğini kabul etti. Düzeltmenin, Bitcoin’e yayılan genel piyasa kaldıracının azalmasının bir sonucu olduğuna inanıyor. Soloway, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Sadece metriklere bakıyorum, Bitcoin’in performansı 19.000 dolar mı yoksa 17.000 dolar mı yoksa oralarda bir yerde mi bilmiyorum ama en azından 20.000 doları deleceğini düşünüyorum. Kısa vadede, Bitcoin’de küçük bir sıçrama olacağını, belki de 46.000 dolara kadar geri dönebileceğinizi düşünüyorum. Ancak piyasalar düştükçe bu seviyenin sonunda kırılacağını düşünüyorum.

Soloway, devam eden Blockchain büyümesinin uzun vadede Bitcoin’e fayda sağlamaya hazır olduğunu belirtti. Strateji uzmanına göre, Bitcoin muhtemelen Tesla CEO’su Elon Musk ve Jack Dorsey gibi kişilerin desteğinin yanı sıra daha fazla kurumu çekecek. Aynı zamanda Soloway, kripto sektörü için parlak geleceğin ancak piyasa bir arınma yaşadığında gerçekleşeceğini savundu. Ayrıca Soloway, Bitcoin için uzun vadeli yükselişinin aynı zamanda büyüyen NFT sektörüyle de ilgili olduğunu ekledi.

Nicholas Merten, BTC konusunda iyimser

Bir kripto para analisti olan Nicholas Merten, fiyat grafiğinde kırmızı mumlar görmeye hazırlanırken bile Bitcoin konusunda iyimser olduğunu söylüyor. BTC fiyatında yüzde 20-30 aralığında düşüşe işaret eden sert bir düzeltmenin eşiğinde olabileceğimizi düşünen analist, yine de uzun vadede boğa olduğunu açıklıyor. Hala, bir ayı piyasasında değil, boğa piyasasında olduğumuzu düşünüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.