Dünyaca Ünlü Analistten DOGE, ADA, BTC ve ETH Tahmini!

Dünyaca Ünlü Analistten DOGE, ADA, BTC ve ETH Tahmini!

DailyFX analistlerinden Tammy Da Costa, verdiği bir röportajda, Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), ve Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gibi büyük kripto para birimlerinden, daha iyi bir performans beklediğini açıkladı. Kriptoks.com olarak, ünlü analistin görüşlerini ve analizlerini aktarıyoruz. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kripto para birimleri bu iki olaydan dolayı fazlaca zarar gördü

Yılbaşından bu yana, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para olan Bitcoin (BTC) yaklaşık yüzde 28, Ethereum (ETH) ise yüzde 50,5 düşüş yaşadı. Ayrıca, Bitcoin, son bir hafta içinde yaklaşık yüzde 10 fiyat kaybı yaşadı. Benzer istatistikler Ethereum için de geçerli. Her iki kripto para birimi de geçen sonbaharda belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinde yüzde 35 ila yüzde 40 arasında düşmüş durumda. Anaist Da Costa, kripto paralar gibi yüksek riskli varlıklara yönelik coşkunun iki büyük olaydan dolayı zarar gördüğünü söyledi ve şunları aktardı:

FED, enflasyonu durdurmak için para politikalarını agresif bir şekilde sıkılaştırdı, bu da yatırımcıları spekülasyona daha az eğilimli hale getirdi. Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş ise, küresel ekonomik yavaşlama endişelerini artırdı. Faiz oranları yükseliyor olabilir, ancak hala tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın. Ukrayna, gerçek dünya kullanım örneği olan kripto para birimlerini kullanarak, göz açıp kapayıncaya kadar, savaş çabaları için para toplamayı başardı.

Da Costa, ayrıca, şu ana kadar ABD teknoloji hisseleri ve diğer risk varlıklarının içinde bulunduğu kötü durum göz önüne alındığında, kripto paraların çok fazla düşmediğini söyledi. Da Costa verdiği demeçte, “Jeopolitik risklerdeki artışa rağmen hala belirli bir miktarda risk iştahı gördük” dedi. Analist sözlerine şöyle devam etti:

Savaşın gerginliğinin azaldığını görürsek ve enflasyonun düştüğünü görürsek, o zaman kripto piyasasını destekleyecek olan risk iştahının artması ihtimali vardır.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.