Dünya Devleri Bitcoin Tahminlerini Duyurdu: İşte Hedefler!

Dünya Devleri Bitcoin Tahminlerini Duyurdu: İşte Hedefler!

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen yıl yükseldi ve lider kripto toplam piyasa değerine göre ilk 10 varlık arasına girdi. Bu durum Bitcoin’in, Goldman Sachs, JPMorgan, Bank of America, UBS ve Citigroup gibi bankalardaki analistlerin görmezden gelemeyeceği kadar büyük olduğu anlamına geliyor. Dünya devi bankaların değerlendirmelerini ve tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Bankaların lider kripto paraya bakışı ne yönde?

Bu Wall Street devlerinden ikisi, 815 milyar dolarlık kripto para birimi için uzun vadeli boğa fiyat hedefleri belirliyor. Goldman’ın küresel FX ve EM stratejisinin eş başkanı Zach Pandl, Bitcoin’in sonunda 100.000 dolara ulaşması için bir yol çizerken, JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Kasım ayında bankanın yüksek profilli 146.000 dolarlık hedefini yeniliyor.

Bu arada Bank of America, kripto para alanının artık basitçe ‘göz ardı edilemeyecek kadar büyük’ ​​olduğunu savunuyor ve Ekim 2021 raporunda dijital varlıkları kapsamına aldığını belirtiyor. Stratejist Alkesh Shah, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Kripto tabanlı dijital varlıklar tamamen yeni bir varlık sınıfı oluşturabilir. Dönüştürücü Blockchain teknolojisinin, dijital varlıkların ve henüz oluşturulmamış binlerce merkezi olmayan uygulamanın nasıl olabileceğini kestirmek zor.

Ancak bazı finansal kurumlar, Bitcoin üzerinde henüz ayı eğilimini koruyor. 2,6 trilyon dolarlık varlıkları yöneten İsviçre bankası UBS, ProShares’in Bitcoin ETF’si gibi daha sofistike yatırım ürünlerinin piyasaya sürülmesinden sonra bile kripto para birimlerini tamamen spekülatif olarak görüyor.

Bankanın baş yatırım görevlisi Mark Haefele liderliğindeki bir ekibin değerlendirmesi şu yönde:

"Kripto paralara ve token’leri doğrudan satın almayı yalnızca riske toleransı yüksek yatırımcılar için uygun görüyoruz. Dijital varlıkları destekleyen teknolojiler için potansiyel görürken, kripto paraları spekülatif olarak görmeye devam ediyoruz."

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.