Dünya Devi Nasdaq: Şubat’ta Bu 2 Altcoin’i İzleyin!

Dünya Devi Nasdaq: Şubat’ta Bu 2 Altcoin’i İzleyin!

Yüksek enflasyon ve artan faiz oranları, son üç ayda daha riskli varlıklardan daha temkinli yatırımlara doğru keskin bir kaymaya neden oldu. Çoğu kripto para birimi, bu tür varlıkların verimli enflasyon korumaları olabileceğine dair yaygın inanışa şüphe uyandıran satışlarda ezildi. Bununla birlikte, kısa vadeli dalgalara dayanabilen yatırımcılar için satış, müthiş bir satın alma fırsatı olabilir. Şubat ayında göz önünde bulundurulması gereken ve bu zorlu piyasa koşullarında istikrar kazanabilecek 2 altcoin projesine Nasdaq raporuyla göz atalım.

“Bitcoin kurumsal ilgiyle büyüyecek”

Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), son bir fiyat artışından sonra bile, son üç ayda hala yüzde 35’ten fazla düştü ve 44 bin dolar bölgesinde işlem görüyor. Nasdaq raporuna göre Bitcoin’in birçok önemli destekçisi var, ancak aynı zamanda uğraşması gereken birçok düzenleyici sorunu var. ABD Başkanı Biden’ın kripto para birimleri ve yeni kurallar, politikalar ve yeni bir denetim sistemi içerecek diğer kripto paralar için bir yürütme emri üzerinde çalıştığı söyleniyor. Diğer yandan, Ark Invest’ten Cathie Wood gibi boğa yatırımcıları, Bitcoin’in hala büyümek için çok yeri olduğunu düşünüyor. Raporda yer alan Wood’un tahminlerine göre kurumsal satın alma, Bitcoin’in fiyatını 2026’ya kadar 560.000 dolara ve 2030’a kadar 1 milyon dolara çıkaracak.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bilgi Tasavvurumuz: Dün ve Bugün” başlıklı açılış konferansında “metaverse” kavramına değindi. Ayrıntılar Kriptoks.com‘da.

Dünya devi Nasdaq’dan Şubat’ta izlenebilecek 2 altcoin

Bitcoin’de 1 milyon doları öngören Cathie Wood, madenciliği için Bitcoin’den çok daha az enerji gerektiren bir kripto para birimi olan Ethereum konusunda da iyimser. Ethereum ayrıca dApp’ler, akıllı sözleşmeler ve NFT’ler barındırabiiyor ve bu da onu “Web 3.0” dünyasının temeli haline getiriyor. Ek olarak, ağın madencilik sürecini enerji yoğun “PoW” yaklaşımından daha enerji verimli “PoS” yöntemine çevirecek olan Ethereum 2.0 geçişinin, genel madencilik enerji kullanımını %99 azaltacağı tahmin ediliyor. Fiat tahminlerine gelince, Wood, DeFi sistemleri geleneksel bankacılığın payını tükettiğinden, Ethereum’un 2030 yılına kadar 170.000 ila 180.000 dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Geçen yıl, Solana olası bir Ethereum değişimi olarak çok ilgi gördü. Ne yazık ki, son birkaç aydır Solana büyük ağ tıkanıklığı ve güvenlik sorunları yaşıyor. Ağı, Eylül, Aralık ve Ocak aylarında Solana ve diğer Blockchain ağları arasındaki en büyük köprülerden biri olan Wormhole’da büyük bir güvenlik açığına maruz kaldı ve ardından ağının Wormhole’da büyük bir güvenlik açığına maruz kaldığı ortaya çıktı. Solana, ağ tıkanıklığının ve güvenlik endişelerinin hızlı bir şekilde üstesinden gelebilirse, rapora göre fiyatının daha fazla yükselme potansiyeli olabilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.