Dogecoin Mucidinden Piyasa Yorumu: Bazı Kartlar Düşüyor!

Dogecoin Mucidinden Piyasa Yorumu: Bazı Kartlar Düşüyor!

Kripto para piyasasının son çöküşünde yaşananlar çok konuşulacak gibi görünüyor. Kriptonun atası sayılan Bitcoin’in parodisi Dogecoin (DOGE) kurucularından Jackson Palmer, kriptonun House of Cards (Kartlardan Ev) olduğunu söylüyor.

Dogecoin mucidi Palmer: Kartlardan Ev’den bazı kartlar düşüyor!

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, Avustralya televizyon paneli “The Project”e bir röportaj verdi. Palmer, en son durumu itibarıyla kripto para birimlerini kartlardan bir eve benzetti. Dahası Dogecoin mucidi, bazı kartların düştüğünü söylüyor:

Bunun altındaki bazı kartlar düşmeye başladı.

Peki en son fiyat düzeltmesi kripto para birimlerinin sonunu bu işaret ediyor? Jackson Palmer bunu kesin bir şekilde söylemek için “çok erken” olduğunu kabul ediyor. Ayrıca Palmer, merkezi olmayan finansın (DeFi) aslında kripto çöküşünün altında yatan neden olduğunu belirtiyor. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere DeFi protokolü Celcius Network’da yaşananlar son günlere damgasını vurdu.

Dogecoin’in kurucu ortağına göre, DeFi’de gerçek olamayacak kadar iyi faiz oranları sunanlar var. Bu da kullanıcıların fonlarıyla kumar oynamak demek. Bu yüzden bu altcoin projelerinin, kripto para birimlerinin çöküşünün nedeni olarak suçlanması mümkün. Jackson Palmer, şu açıklamayı yapıyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.