DOGE, SOL, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı! 

DOGE, SOL, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı! 

BTC ve DOGE dahil seçkin altcoin’ler bir geri dönüş girişiminde bulundular. Ancak daha yüksek seviyelerde yoğun satışlarla karşı karşıyalar. Bu da ayıların daha geniş piyasanın kontrolünde kalmaya devam ettiğinin kanıtı. Bitcoin ve altcoin’ler toparlanmayı sürdürebilir mi yoksa ayılar fiyatı düşürür mü? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bu sorunun cevabı için en büyük 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor. Biz de Rakesh Upadhyay’ın analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere boğalar ve ayılar üstünlüklerini savunmaya çalışıyor.  Bu ortamda Bitcoin, 20.000 dolarlık psikolojik seviyeye yakın zorlu bir savaşla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Ticaret firması QCP Capital, son piyasa genelgesinde türev piyasalardaki fonlama oranlarının istikrarlı olduğunu ve düşüş koşullarının azaldığını söyledi.

Bitcoin boğaları için bir başka umut ışığı da, fiyatlardaki son düşüşün bazı madencilik makinelerini kârsız hale getirmesi nedeniyle Bitcoin madencilerinin teslim olması olabilir. Arcane Research’ten elde edilen veriler, bu yılın Ocak ayından Nisan ayına kadar madencilik üretiminin yalnızca %30’unu satan halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinin Mayıs ayında Bitcoin üretimlerinin %100’ünü boşalttığını gösteriyor. Bazı analistler madencilerin vazgeçmesinin bir yükseliş sinyali olduğuna inanıyor.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bununla birlikte, bir ölçüm, Bitcoin’in dibi görmemiş olabileceğini gösteriyor. Tarihsel olarak, Bitcoin adreslerinin %50’sinden daha azı karlı kaldığında Bitcoin bir dip sinyali verir. 20 Haziran itibariyle Glassnode verileri, Bitcoin adreslerinin %56,2’sinin kârda olduğunu ve başka bir düşüş endişesini artırdığını gösteriyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.