DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Bakın: Taze Tahminler Geldi!

DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Bakın: Taze Tahminler Geldi!

Bitcoin, DOGE ve pek çok altcoin daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Analistlere göre bu da ayıların avantajlarından vazgeçmeye istekli olmadığını gösteriyor. Öte yandan piyasadaki devasa BTC çıkışlarının, bir dibin yakın olabileceğini gösteriyor olabileceği düşünülüyor. Piyasayı inceleyen analist Rakesh Upadhyay, BTC, Dogecoin ve 8 altcoin hakkındaki analizlerini paylaşıyor.

Lider kriptolar BTC ve ETH’nin hareketleri DOGE ve benzeri altcoinleri nasıl etkileyecek?

Bitcoin’in toparlanmasının 13 Nisan’da 41.561 dolara ulaşmasının, daha yüksek seviyelerin satışı tetiklemeye devam ettiğini gösteriyor. Alıcılar şu anda psikolojik seviyeyi 40.000 dolarda savunmaya çalışıyorlar. 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (42.419 dolar) aşağı doğru eğimli olduğunu belirten analist Rakesh Upadhyay’a göre bu da en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Fiyat 39.200 doların altına düşerse satış yoğunlaşabilir ve BTC/USDT paritesi yükselen kanalın destek hattına düşebilir. Öte yandan analiste göre fiyat yükselirse ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, Bitcoin’de daha düşük seviyelerde birikim olabilir.

Ethereum (ETH), son üç gün için 20 günlük EMA (3,144 dolar) ve 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) (2.975 dolar) arasında sıkıştı. Bu, boğaların 50 günlük SMA’yı savunduğunu, ayıların ise 20 günlük EMA’ya rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Analiste göre fiyat kırılır ve 2.950 doların altında kalırsa satış hızlanabilir ve ETH/USDT çifti 2.817 dolara düşebilir. Bu seviye bir destek görevi görebilir, ancak bu seviye kırılırsa bir sonraki durak yükseliş çizgisi olabilir. Öte yandan Upashyay’a göre, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 200 günlük SMA olan 3.491 ile 3.600 dolar arasındaki bölgeye yükselebilir. Analiste göre bu, yeni bir yukarı hareketin başlangıcına işaret edebilir. Öte yandan ETH’nin DOGE, LUNA ve benzeri altcoin’leri nasıl etkileyeceği merak konusu oluyor.

BNB ve XRP için izlenmesi gereken seviyeler

BNB, 13 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (420 dolar) üzerine çıktı. Ayılar, 14 Nisan’da fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekmesine rağmen boğaların fazla zeminden vazgeçmemiş olması pozitif karşılanıyor. Orta noktaya yakın düz 20 günlük EMA ve RSI, yakın vadede olası bir menzile bağlı eylemi gösteriyor. Analiste göre fiyat 427 doların üzerine çıkarsa, boğalar BNB/USDT çiftini ayıların güçlü direnç göstermesinin beklendiği 200 günlük SMA’ya (420 dolar) itmeye çalışacak. Bunun aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar pariteyi 391 doların altına düşürmeye çalışacak. Upadhyay’a göre başarılı olurlarsa, düşüş 350 dolardaki güçlü desteğe kadar uzayabilir.

Ripple’ın toparlanması ise ivme kazanarak 15 Nisan’da 50 günlük SMA’ya ulaştı. Analiste göre fiyat 50 günlük SMA’nın üzerinde devam ederse, bir sonraki durak 0,91 dolarlık güçlü direnç olabilir. 20 günlük EMA (0,77 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın seyrediyor. Bu da yakın vadede menzile bağlı eylemi gösteriyor. Analiste göre XRP/USDT çifti önümüzdeki birkaç gün boyunca 0,69 ile 0,91 dolar arasında sıkışıp kalabilir. Bunun aksi gerçekleşirse ise parite daha sonra 0,69 dolardan kritik seviyeye düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, pariteyi 0,62 dolara kadar aşağı çekebilir.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.