DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Güncel Tahminler Çıktı!

DOGE, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Güncel Tahminler Çıktı!

Kripto para piyasasındaki keskin geri çekilme, ayıların henüz teslim olmadığını ve yatırımcıların her yükselişin zirvesinde kar almaya devam ettiğini gösteriyor. DOGE, SOL ve AVAX, bu dirençleri defalarca test etmelerine rağmen satıcıların elinden uzaklaşamadı. Piyasa genelinden gelişmelerle başlayalım. BTC, ETH ve LUNA gibi popüler coin/token’lerin analizleri sonraki duraklarımız olacak.

Milyonluk BTC Coinbase’den ayrıldı

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür dalgalı seyrediyor ancak uzun vadeli yatırımcılar satın almak için mevcut zayıflığı değerlendiriyor. Whale Alert ve CryptoQuant’a göre, yaklaşık 30.000 BTC Coinbase’den ayrıldı ve bilinmeyen bir cüzdana yatırıldı. Bunun şirket içi bir işlem olmadığı, gerçek bir satın alma işlemi olduğu tahmin ediliyor. Yatırımcılar uzun vadede yükseliş eğiliminde olsalar da, kısa vadeli tablo şüpheli olmaya devam ediyor. Stack Funds, son haftalık araştırma raporunda, enflasyondaki artış ve Ukrayna’daki çatışmaya ilişkin netliğin olmaması nedeniyle kısa vadede “ yan yönlü ticaret ve muhtemelen potansiyel bir düşüş beklediklerini” söyledi.

Bitcoin dalgalı bir seyir izlese de, yatırımcılar riskli varlıklardan kaçındıkları ve güvenli limanların korunmasını istedikleri için altın destekli kripto paraları 2022’de güçlü bir performans sergiledi. Bu, altın destekli kripto para birimlerinin piyasa değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı. Bitcoin ve altcoin piyasası toparlanmayı sürdürebilir mi yoksa ayılar üstün mü olacak? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam edelim.

BTC, ETH, BNB, XRP ve DOGE analizleri

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 9 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı, ancak 10 Mart’taki ralliden elde ettiği kazanımları hızla iade etti. Boğalar, 11 Mart’ta tekrar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çekmeye çalışıyor. Bu, boğaların düşüşlerde alım yaparken, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama (MA) da düzleşiyor ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen altında, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı 42.594 doların üzerine çıkartır ve sürdürürse alıcılar lehine dönebilir. Analist devamı için bir senaryo paylaşıyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.