Dikkat: Haftaya Tarihi Bitcoin ve Altcoin Tasarısı Açıklanacak!

Dikkat: Haftaya Tarihi Bitcoin ve Altcoin Tasarısı Açıklanacak!

Terra (LUNA) ağının çöküşüne kadar, kripto topluluğu ve düzenleyiciler arasında neredeyse hiçbir konuda fikir birliği yoktu. Anlaşma eksikliği, büyük ölçüde, bir kripto para yasa tasarısıyla piyasanın tam olarak nasıl düzenleneceği konusundaydı. Ve şimdi ABD Senatörü gelecek hafta tarihi Bitcoin ve altcoin’leri ilgilendiren kripto para yasasını açıklayacak.

LUNA çöküşü Bitcoin ve altcoin’lere ilişkin düzenlemeleri hızlandırdı

Düzenlemelerde zor olan, kripto endüstrisinin finansal sistemle entegrasyonuydu. Birçoğu, fiyaskonun büyük etkisini endüstride bir oyun değiştirici olarak görüyor. Terra bölümü, yalnızca düzenleme çabalarını yoğunlaştırmakla kalmadı, aynı zamanda yasal tarayıcı altında suistimalleri de beraberinde getirdi.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, milyar dolarların yok olmasına yol açan erime nedeniyle Güney Kore’de daha şimdiden davalarla karşı karşıya bulunuyor. Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, bu haftanın başlarında, OpenSea’nin eski bir yöneticisi, bir dijital varlık insider trading’iyle suçlandı. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sanığın Non Funible Toen (NFT)’ler hakkında içeriden aldığı bilgiyi trade ettiği iddia ediliyor.

Finansal sisteme kripto entegrasyonu

Bu çerçevede, Wyoming’den ABD Senatörü Cynthia Lummis aylardır bir eylem planı üzerinde çalışıyor. Uzun zamandır kripto para birimlerinin savunucusu olan Lummis, dijital varlıkları ABD finansal sistemine tam olarak entegre etmek için bir teklif üzerinde çalışıyor. Cuma günü paylaştığı bir tweet ile önümüzdeki hafta tasarının açıklanabileceğini duyurdu:

Aylardır onunla dalga geçiyoruz, ancak zaman neredeyse geldi. Dijital varlıkları finansal sistemimize tam olarak entegre etmek için bir teklif. Sonunda bu çabayı önümüzdeki hafta açıklayacağım için heyecanlıyım. Bizi izlemeye devam edin.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.