Dikkat: Bu 2 Haberle Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüşe Geçti!

Dikkat: Bu 2 Haberle Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüşe Geçti!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak başarısız olacağını iddia ederken, Hindistan Merkez Bankası Başkanı, kripto paranın temel bir değerinin olmadığını söyledi. BU haberlerle birlikte Bitcoin ile birlikte altcoin’ler de düşüşe geçti.

“Bitcoin ödeme yöntemi olarak başarısız olacak”

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, geçtiğimiz hafta kripto para birimlerini eleştiren merkez bankacıları korosuna katıldı. Andrew Bailey, son podcast görünümü sırasında Bitcoin’in ‘pratik’ olmadığı için geniş çapta kabul gören bir ödeme şekli olmayacağını iddia etti.

“İnsanlar her türlü şeyi toplarlar,” diyen Bailey, Bitcoin’in yalnızca insanlar ona sahip olmak istediği için değerli olduğunu iddia ederek, iddialarını savunmaya devam ediyor.

Geçen hafta, birkaç yüksek profilli merkez bankacısı kripto paralar hakkında bazı hoş olmayan yorumlar yaptı. Kriptoks.com tarafından haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Largade, yeni varlık sınıfıyla ilgili aşırı spekülasyonlardan şikayet ederken, kriptonun kesinlikle hiçbir değerinin olmadığı söyledi.

Bu arada, İsveçli Riksbank kısa süre önce Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin neden para olarak sınıflandırılamayacağını açıklayan uzun bir Twitter dizisi yayınladı. Merkez bankacıları yıllardır kripto para birimlerini görmezden gelirken, kripto para birimi endüstrisindeki en etkili kişilerden bazıları bile Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak başarılı olma yeteneğini sorgulama eğiliminde.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.