Dikkat: Binance Bu Kripto Parayı Dipten Topluyor!

Binance, Bitcoin fiyatı bu sabah en düşük seviyesine ulaşırken yaklaşık 101.266 Bitcoin satın aldı. Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı, yılın en düşük seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin toparlanıyor, başarılı olacak mı?

Cumartesi günü, kripto piyasasın önde gelen tüm coin/token’leri büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatı, yılın en düşük fiyatını kaydederek 19 bin dolara düştü. BTC ile birlikte Ethereum da keskin bir düşüş gördü. Bu esnada, toplam piyasa değeri 1 trilyon doların altında seyrediyor.

Binance, çöküşün ortasında Bitcoin satın alıyor

Toplam piyasa değeri 2020 seviyelerine düşerken, dünyanın en büyük kripto borsası yaklaşık 100.000 BTC satın aldı. Binance, bu işlem için 44434365 numaralı bir Bitcoin cüzdanı kullandı. Bitinfocharts.com’dan elde edilen verilere göre bu bir soğuk cüzdan. Cüzdan şimdi yaklaşık 353.863 BTC tutuyor. Cüzdanın toplam değeri yaklaşık 7.025.905.968 dolar. Yazım sırasında, cüzdanda 335 harcanmamış BTC bulunuyor.

On-chain verilere göre bu Bitcoin cüzdanı 8 Aralık 2017’den beri aktif. Şimdiye kadar çıkarılan toplam Bitcoin’lerin yaklaşık %2’sini elinde tutuyor.

Binance satın alımının bir sonucu olarak likidite yükseliyor

Bu işlem, borsa ile Bitcoin’in likiditesini artırıyor. Coinmarketcap verilerine göre ikisi arasındaki toplam likidite 874’e kadar çıkıyor. Ancak son işlem, Binance’in düşüşte ilk BTC satın alması değil. Bundan önce borsa, Ocak ayında, cüzdanına yaklaşık 43.000 dolarlık Bitcoin çekti.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.