DeVere CEO’su: Balinalar Yiyor! Bitcoin Aralık’ta Bu Seviyelerde

DeVere CEO’su: Balinalar Yiyor! Bitcoin Aralık’ta Bu Seviyelerde

deVere CEO’su Nigel Green, Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut kripto çöküşünden kurtularak 2022’nin sonunda 75.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

“Bitcoin ve riskli varlıklara yatırım azalıyor”

Bitcoin, Pazartesi günü birkaç kez 40.000 dolar seviyesinin altına düştü ve altcoin piyasasını durgunlaştırdı. Satış baskısının nedenine değinen Green şunları söylüyor:

Bitcoin, küresel hisse senetlerindeki kayıpları izleyerek kısa bir süre 40.000 doların altına düştü. Borsalarla korelasyon şu anda özellikle her zamankinden daha fazla tandem olan teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 endeksi ile telaffuz ediliyor. Yatırımcılar, enflasyonla ilgili artan endişeler ve daha yavaş ekonomik büyüme nedeniyle hisse senetleri ve kripto dahil olmak üzere risk altındaki varlıklara yatırımları azaltıyor gibi görünüyor.

DeVere CEO’suna göre çekimserlik Bitcoin fiyatını destekleyebilir:

Şu anda Bitcoin, hisse senetlerinin yanı sıra bir risk varlığı olarak görülüyor. Ancak, birincil özellikleri aynı kaldığından bu durum tekrar değişebilir. Önümüzdeki aylarda enflasyon yükselmeye devam ederken, yatırımcılar nakitten ve değer deposu yatırımlarına geçerek satın alma güçlerini korumaya çalıştıkça BTC fiyatı desteklenecek.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.