Devasa Fondan Bu Altcoin İçin Temkinli Pozisyon!

1 milyar dolarlık varlığı yöneten kripto para odaklı fon olan Valkyrie Investments, yaklaşan merge öncesinde pozisyonlarını küçültüyor. Altcoin piyasasının yüksek dalgalarından kaçınmak isteyen şirket, bir süreliğine Bitcoin gibi güvenli limanlara sığınacak.

Valkyrie, merge öncesinde önlemlerini alıyor

6 Eylül’de başlaması beklenen Ethereum merge, şu ana kadar spekülasyonlardan kurtulamadı. 2015’ten bu yana sürekli olarak ertelenmesi ağır eleştirileri beraberinde getiriyor. Son güncellemelere göre Ethereum ekibi merge-birleşme tarihinin 19 Eylül’den itibaren yürürlükte olacağından emin. Ancak, kurucu Vitalik Buterin’in de söylediği üzere bu tarih 1 haftaya kadar sarkabilir.

Kripto para odaklı fon olan Valkyrie Investments ise güncellemeye tereddütle yaklaşıyor. Topluluk güncelleme konusunda ikiye bölünmüş durumda. Madenciler arasındaki fikir ayrılığı bir yana, yatırımcılar ve analistler de merge’ün bir boğa koşusunda ne kadar etkili olacağı konusunda kararsızlar. Valkyrie Investments Baş Yatırım Sorumlusu Steve McClurg, bu belirsizliğin ortasında şirketin Bitcoin gibi güvenli limanlara sığınacağını söylüyor. Valkyrie, güncelleme döneminde bir süreliğine daha güvenli varlıklarda kalacak.

Steve McClurg, şirket bu altcoin projelerinde pozisyon alacak

Valkyrie’nin baş yatırım sorumlusu Steve McClurg, Bloomberg Technology ile yaptığı röportajda, kripto para varlık yöneticisinin merge yaklaştıkça Bitcoin (BTC) gibi varlıklarla güvenli bir yere uçmayı seçtiğini açıkladı:

Fonlarımızın çoğu şu anda Bitcoin’e kaçıyor, ancak daha saygın hisse kanıtı protokollerinden bazıları da harika bir yer. Örneğin, Avalanche ve Zilliqa. Bu nedenle, Eylül ayının ortalarında görene kadar, aslında ETH’ye temas eden her şeyden daha güvenli ve daha büyük olanlardan bazılarına geçiyoruz.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.