Dev Seviyeleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini!

Dev Seviyeleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini!

Kripto alanındaki pek çok kişi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline tepki olarak dijital altın olarak görülen Bitcoin’in (BTC) değerinin artacağı beklentisi içindeydi, ancak 24 Şubat’ta piyasanın muazzam bir satıştan muzdarip olmasıyla bunun tersi gerçekleşti. Öte yandan Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, gerçek altın, güvenli liman akışlarını çekerek, 13 aylık zirveyi gördü. Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ve ABD Küresel Yatırımcılar CEO’su Frank Holmes son gelişmeleri yorumluyor ve altın ile Bitcoin tahminlerini paylaşıyor.

Mike McGlone, Bitcoin için çok iyi bir satın alma fırsatı olduğunu düşünüyor

Wolf of all Streets podcast’ine ev sahipliği yapan Scott Melker ile konuşan Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, piyasaların, özellikle hisse senetleri açısından oldukça önemli bir düzeltme için çok geciktiğini, ancak buna ilave olarak kripto piyasasında da hissedildiğini vurguluyor.

Özellikle Mike McGlone, bunun dijital varlık için bir ‘tanımlayıcı an’ olduğunu düşünüyor. Analist, aşağı yönlü riskler olsa da, fonları bir kenara bırakan uzun vadeli yatırımcılar için bunun “çok iyi bir satın alma fırsatı” olduğuna inanıyor. Emtia stratejisti şunları kaydediyor:

Burada vurgulanması gereken en önemli şey, kriptolar ve Bitcoin hala riskli varlıklar ve birçok kazanımdan vazgeçiyorlar. Hala orada daha fazla acı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in 30.000 doların çok altına düşeceğini düşünmüyorum, 40.000 dolar civarında iyi bir direnç tutuyor. Bunun nihayetinde uzun vadeli traderlar için Bitcoin için çok iyi bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyorum. Tarihte belirleyici bir an olarak değerlendirilecek.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonucunda altın fiyatı 24 Şubat’ta 13 ayın zirvesine tırmandı. Mike McGlone şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.