Dev Fon Yöneticisi, Krizde Patlayacak 4 Altcoin’i Duyurdu!

Dev Fon Yöneticisi, Krizde Patlayacak 4 Altcoin’i Duyurdu!

Büyük bir Bitcoin boğası ve aynı zamanda 1,7 milyar dolarlık hedge fonu Morgan Creek Capital’in baş yatırımı ve CEO’su Mark Yusko vermiş olduğu bir röportajda en az bir yıl sürebilecek bir kripto kışı ile nasıl başa çıkılacağını ve yarılanma bir sonraki boğa döngüsünü tetiklediğinde gelişecek 4 ucuz altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptoks.com olarak Mark Yusko’nun paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Bitcoin ve S&P 500 arasında bir korelasyon var mı?

Federal Rezerv’in Mart ayında 2018’in sonundan bu yana ilk kez faiz oranlarını artırması bekleniyor. Piyasa, bu yıl risk varlıklarını etkileyecek dört faiz artırımı daha fiyatlıyor. Mart 2020’de, başka bir sıkıntı dönemi olan S&P 500 %15 düşerken, Bitcoin %25 düştü. Mark Yusko, son korelasyonun Bitcoin tezini ve ileriye dönük kripto piyasasına bakış açısını zorlayıp zorlamadığına dair bakışını şu şekilde açılıyor:

Kısa vadede korelasyonu hesaplayamazsınız. Sadece matematik çalışmıyor. Ve evet, stres zamanlarında bütün korelasyonların bire gittiği doğrudur. Bu korelasyon olgusu, özellikle borsanın aşırı değerlendiği dönemlerde, sistemde çok fazla kaldıraca iniyor.

Hisse senetleri bu koşullar altına düştüğünde, oyuncuların sadece hisse senetlerindeki pozisyonlarını kapatmak için hisse senetlerini tasfiye etmek zorunda kalmadıkları, aynı zamanda Bitcoin ve tahviller gibi diğer varlıklardakileri de nakde çevirmek zorunda kaldıkları marj çağrıları yaratır ve bu da piyasalar arasında daha sıkı korelasyonlara yol açar. Mark Yusko, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin’in hisse senetleriyle korelasyonu uzun süreler için 0,15’ti. Bazı haftalar, bazı aylar yükselir, ancak uzun vadede hala 0,15 ve 0’ını bağlar. Yani tasfiyelerde evet, 2020 Mart, geçen yılın Aralık ayında, şu anda insanlar marj çağrılarını finanse etmek için satmak istediklerini değil, satabileceklerini satmak zorunda kalıyorlar.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.