Dev Bitcoin Borsası Çöktü: İşte Yaşananlar ve Son Durum!

Dev Bitcoin Borsası Çöktü: İşte Yaşananlar ve Son Durum!

ABD’nin en büyük Bitcoin borsası Coinbase, şirketin 60 saniye boyunca ekranda dolaşan bir QR kodundan başka hiçbir şeyin yer almadığı cesur bir reklamı yayınlamasının ardından bu yılki Super Bowl sırasında ilk büyük kripto sıçramasını yaptı. Ancak bu durum, uygulamasının çökmesine neden oldu. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin borsası Coinbase, Super Bowl’da reklam yayınladı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Bitcoin borsası, oyun sırasında yeni bir reklam yayınladı. Super Bowl reklamındaki 60 saniyelik tanıtım, neredeyse tamamen, DVD video logosunun görünmesine benzer şekilde, televizyon ekranınızın bir köşesinden diğerine sıçrayan canlı bir QR kodundan oluşuyordu. Bir dakikalık reklamın içinde kimse yoktu, ürünün adı bile yoktu. Coinbase, seken QR koduyla izleyicilerin dikkatini çekmek için 13 milyon dolar civarında para harcadı.

Reklam, ülke çapındaki bireyleri telefonlarını çıkarmaya ve kodu taramaya teşvik etti. İnsanlar Super Bowl sırasında kodu taradıklarında, Coinbase’in tanıtımı yapılan web sitesine yönlendirildiler. Kripto borsası daha sonra sosyal medyada Super Bowl reklamıyla açtıkları uygulamaya katılan kullanıcıların ücretsiz 15 dolarlık Bitcoin alacağını duyurdu. Yeni kullanıcıların 15 dolarlık promosyondan yararlanmak için 15 Şubat’a kadar süreleri olduğu da belirtildi.

Coinbase’in platformu çöktü: İşte son durum

Reklamın Pazar öğleden sonra yayınlanmasından kısa bir süre sonra, sosyal medyada Coinbase’in web sitesinin başarısız olduğuna dair birden fazla söylenti ortaya çıktı. Coinbase, yazılım mühendislerinin reklamın yayınlanmasına yanıt olarak akşam erken saatlerde erişimi kısıtlamasının ardından web sitesinin tekrar çevrimiçi olduğunu söyledi. Coinbase’in Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee’ye göre şirket, Coinbase QR kod reklamının ardından sitede çok fazla trafik yaşadı ve bu durum “kısa süreli bir erişim kısıtlaması” gerektirdi. Ancak borsa, şu anda bir sorun olmadığının haberini verdi

We're back up and ready for you! https://t.co/YPIEt0ryVb

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.