Dev Bitcoin Balinasından Önemli Yorum: Trilyon Dolarlık Hata!

Dev Bitcoin Balinasından Önemli Yorum: Trilyon Dolarlık Hata!

Yakın tarihli bir tweet’te, iş zekası firması MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin için hayati olan, Proof od Work (PoW) konsensüs mekanizmasının kullanımını sınırlamayı amaçlayan Avrupa Birliği’nin kripto para yasa tasarısının en son versiyonuna yüklendi.

AB’nin kripto düzenlemesine yönelik tepkiler yükseliyor

Bir Bitcoin balinası olan Michael Saylor, girişimi ‘trilyon dolarlık bir hata’ olarak nitelendiriyor ve kripto para endüstrisinin bu lanet olası hükme karşı çıkan diğer önde gelen üyelerini yönlendiriyor.

Kriptoks.com olarak da daha önce bildirdiğimiz üzere, önceki değişikliğin ardından AB içindeki Proof od Work’a dayalı kripto para birimlerini kısıtlamayı amaçlayan son dakika düzeltmesi, tepkiler nedeniyle rafa kaldırılmıştı. Daha yumuşak dile rağmen, analistler bunun sektördeki kripto para birimi endüstrisi üzerinde hala yıkıcı bir etkisi olacağı sonucuna vardılar.

AB milletvekillerinin aylarca süren tartışmaların ardından Pazartesi günü tasarıyı oylamaları planlanıyor. Potansiyel yasak, tipik olarak yeşil kredileriyle övünen Proof of Stake (PoS) ve diğer konsensüs algoritmalarına tercihli muamele sağlayacak. Yine de Michael Saylor, enerji bazlı olmayan tüm kripto para birimlerinin düzenleyici tarafından kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin üzerindeki tartışmalar alevleniyor

Bu arada Bitcoin balinasının şirketi MicroStrategy, basın zamanında yaklaşık 4,8 milyar dolar değerinde olan 125.051’den fazla Bitcoin satın aldı. Virginia merkezli Tysons şirketi, büyük bir farkla lider kripto para biriminin en büyük kurumsal sahibi konumunda bulunuyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.