Dev Bitcoin Balinası, Piyasadaki Çöküşün Nedenini Açıkladı!

Dev Bitcoin Balinası, Piyasadaki Çöküşün Nedenini Açıkladı!

MicroStrategy CEO’su ve 17 binden fazla BTC’ye sahip Bitcoin balinası Michael Saylor, yeni yılın başında kripto piyasasının gerilemesine neden olduğuna inandığı faktörleri analiz ediyor. Kriptoks.com olarak Saylor’ın Bloomberg röportajının ayrıntılarını aktarıyoruz.

Michael Saylor çöküşün kaynaklarını sıralıyor

Yeni bir Bloomberg röportajında ​​Saylor, kripto piyasasının bu yıl şimdiye kadar yaşadığı dalgalanmalara katkıda bulunduğunu söylediği iki faktörü açıklıyor:

Bence çok fazla dinamik var. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız, stablecoin’ler ve token’ler hakkındaki düzenleyici belirsizliğe ve bunların menkul kıymet olup olmadıklarına dair tartışmaları görürsünüz. Bu biraz endişe verici.

Michael Saylor, kaldıraçlı işlemlerin ikinci neden olduğunu söylüyor:

Piyasada çok fazla kaldıraç var. 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilen çok sayıda kripto borsası var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda token var. Bunlar ve DeFi borsaları arasında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Yani bu yüksek dalgalanmaların ikinci kaynağı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.