Dev Banka, LUNA Çöküşünden Sonra Bu Altcoin’leri de Bıraktı!

Dev Banka, LUNA Çöküşünden Sonra Bu Altcoin’leri de Bıraktı!

Avustralya’nın en büyük bankası “Commonwealth Bank of Australia”, UST ve LUNA çöktükten sonra kurum içi kripto para alım satım programını durdurdu.

Bu karara LUNA ve UST neden oldu

Bugün, kripto para pilot programını bu yılın başlarında seçilen müşterilere sunan CBA, kripto para piyasası geçen hafta düştüğü için hizmetini duraklattı. Banka, pilot programın ne zaman tam kullanıma sunulacağı duyurulmadan önce ne zaman devam ettirileceği hakkında bir bilgi paylaşmadı.

CBA, sonraki adımı atmadan önce kullanıcıların geri bildirimini ve kripto para düzenlemelerini bekliyor

CBA CEO’su Matt Comyn, bu hafta başlarında bir teknik brifingde, bankanın kripto para alım satım programının bir sonraki aşamasına geçmeden önce hala müşterilerin geri bildirimlerini ve yeterli düzenlemeyi beklediğini belirtti. Şu anda, Avustralya Federal Hazinesinin 27 Mayıs’a kadar ülkenin kripto para düzenlemeleri üzerine bilgi topladığı biliniyor. Banka CEO’su, kripto paraların tekrar kabul edilmesi için netlik beklediklerini söylüyor:

Bu aşamada, niyetimiz hâlâ pilot uygulamayı yeniden başlatmak, ancak bunun en uygun olduğundan emin olmak için düzenleyici bir cephede üzerinde çalışmak istediğimiz birkaç şey var.

Commonwealth Bank, doğrudan CommBank uygulaması aracılığıyla geçtiğimiz Kasım ayında BTC, ETH, BCH ve LTC dahil olmak üzere on kripto para birimi destekleyeceğini duyurdu. Ancak 50 milyarı aşkın Terra kaybı borsaları, kurumları ve kripto paralarla ilgili şirketleri askıya alma kararlarına zorluyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.