Deneyimli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Seviyeleri Sıraladı!

Deneyimli Analist, Bitcoin İçin Görülebilecek Seviyeleri Sıraladı!

Deneyimli kripto analisti Justin Bennett, hafta başında keskin bir fiyat düşüşünü atlattıktan sonra, tek bir istatistiğin Bitcoin (BTC)’in bir atılım için hazır olup olmadığını söylemenin anahtarı olabileceğine inanıyor. Kriptoks.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Büyük Bitcoin rallisinde RSI en önemli teknik indikatör

Yeni bir YouTube yayınında Bennett, lider kriptonun mum salınımını 14 dönem boyunca analiz eden bir istatistik olan Bitcoin’in göreceli güç endeksini (RSI) inceliyor. Günlük zaman diliminde grafiği inceleyen uzman, geçen ay olduğu gibi 2021 yazında da benzer fiyat hareketlerinin meydana geldiğini söylüyor:

Son zamanlarda, kabaca 60.000 ila 66.000 dolardan beri RSI’nın oldukça benzer hareketler yaptığını gördük. Görüldüğü üzere, veriler Eylül ayında tanık olduklarımızla yakından örtüşüyor. RSI şu anda aynı seviyeden sekiyor, bu açıkça Bitcoin dibe vurduğunda ve ardından büyük bir ralliye gittiğinde durum böyleydi.

Bennett daha sonra 2021 ilkbahar ve yazından ve BTC’nin 33.000 dolardan işlem gördüğü bu yılın Ocak ayından önceki iki RSI seviyesini inceliyor:

RSI’nin Eylül/Ekim 2021 düşüş trendinden bir kopuştan sonra elde ettiği seviyeden toparlanması ve Mayıs ve Temmuz 2021 arasındaki bu düşük seviyelerdeki RSI’nın da çok iyi olması kayda değer. Ocak 2022’de 33.000 dolarda gördüğümüz en düşük seviyeye yakın.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.