Core Scientific Binlerce Bitcoin Sattı: Satmaya Devam Edeceğiz!

Core Scientific Binlerce Bitcoin Sattı: Satmaya Devam Edeceğiz!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Core Scientific (CORZ), Temmuz ayında 1.221 Bitcoin ürettiğini ve sermaye ve genişleme maliyetlerini karşılamak için 1.975 sattığını bildirdi.

Core Scientific, Temmuz’da çıkardığından daha fazla Bitcoin sattı

Cuma günü yapılan açıklamaya göre, madenci satışlardan 44 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtirken satış ortalamasının ise 22.000 dolar olduğunu bildirdi. Satıştan elde edilen gelir, Core Scientific tarafından Bitmain’e 2021’de satın aldığı 100.000 madencilik ekipmanı ve veri merkezinin kapasitesini genişletmeyi amaçlayan sermaye harcamaları için ödeme yapmak için kullanıldı.

Core Scientific, nakliye ve gümrük ücretleri hariç 10 milyon dolardan daha az borcu kaldığını belirtiyor. Şirketin elinde hala 1.205 Bitcoin ve yaklaşık 83 milyon dolar nakit var. CEO Mike Levitt’ten yapılan açıklamaya göre:

Temmuz ayı boyunca likiditeyi artırmaya, bilançomuzu güçlendirmeye, organizasyonumuzu yeniden yapılandırmaya ve 2022 faaliyet hedeflerimize ulaşma yolunda önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ettik.

Core Scientific, BTC satmaya devam edecek

Madenci daha önce Haziran ayında toplam 167 milyon dolar karşılığında 7.202 Bitcoin satmıştı. Bu arada, Core Scientific elindeki Bitcoin’leri sadece tek madenci değil. Son zamanlarda, Riot Blockchain (RIOT), Temmuz ayında 5,6 milyon dolara 275 Bitcoin sattığını bildirdi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.