Çöküşü Unutun: Altcoin’lerde İzlenecek Olay Bu! “Fiyat Fırlayabilir”

Çöküşü Unutun: Altcoin’lerde İzlenecek Olay Bu! “Fiyat Fırlayabilir”

Bitcoin ve altcoin piyasası Haziran ayında dramatik bir şekilde çöktü. Bu nedenle büyük bir olay arka plana atıldı. Yine de, analistlere göre kripto alanı boyunca büyük dalgalanma etkileri göndermesi mümkün. Hatta kripto kışını sona erdirebileceği için bu yıl izlenmesi gereken olay. İşte bu büyük olay Ethereum Merge.

Lider atcoin Ethereum’un fiyatı neden fırlayacak?

IDX Digital Assets kurucusu ve CIO’su Ben McMillan’a göre, çoğu kişi Ethereum’un Merge’ünü ‘üçlü halving’ olarak adlandırıyor. Çünkü ETH tokenlerinin ihracı büyük ölçüde azaltılıyor. Neredeyse %90 oranında. McMillan, şu açıklamayı yapıyor:

Sonuçta çok güçlü bir fiyat katalizörü olabilecek arz ve talep ekonomisi. Yaklaşan Merge, Ethereum için çok önemli bir dönüm noktası. Sistemi daha ölçeklenebilir, güvenli ve sonuçta ihraç açısından deflasyonist hale getirecek. Bu, çok ihtiyaç duyulan bir yükseltme.

Messari kıdemli araştırma analisti Tom Dunleavy ise, ihraçların bu kadar büyük ölçüde kesilmesinin nedenini açıklıyor. Dunleavy’e göre, işlem ücretlerinde günde staking için bir ödül olarak oluşturulan yeni token sayısından daha fazla Ethereum yakılmasını sağlayan yakma mekanizması, bunun nedeni. Dunleavy, şunları söylüyor:

Proof-of-stake (PoS) ile, işlem ücreti geliri de dahil olmak üzere bloktaki işlemleri stake etmek ve sipariş etmek için ağdan ödüller alırsınız. Bunun bir kısmı yakıldı ve bir kısmı doğrulayıcılara tahsis edildi. Ve o blokta kabul edilenden daha fazla yakılan işlem varsa, genel Ethereum arzı düşer. Bu da fiyat için iyi bir şey.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.