“Çöküş Yaklaşıyor” Uzman: Altın ve Bu Coinlerden Alın!

“Çöküş Yaklaşıyor” Uzman: Altın ve Bu Coinlerden Alın!

İş adamı ve kişisel finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile konuştu.  Yatırım açısından altın ve kripto paralara dikkat çekti. İşte detaylar…

Kiyosaki, piyasaya yönelik endişelerini dile getirdi

Yazar, yükselen enflasyonun daha da kötüleşecek büyük bir krizin işareti olduğu konusunda uyardı ve “repo piyasası tekrar tersine döndü” diyerek bir durgunluğun ufukta olduğunu gösterdi. Kiyosaki, en büyük endişesi olarak ABD’nin hiçbir şey üretmediğine dikkat çekti.  En büyük endişesini tartışan Kiyosaki şunları söyledi:

Hepimizin bildiği gibi Amerika artık hiçbir şey üretmiyor. Bildiğiniz baloncuklar üretiyoruz. Biz sadece hava kabarcıklarını üfledik, böylece artık gayrimenkul, hisse senedi ve tahvillerde balon oluştu. Enflasyon yükseliyor ve ortalama bir Amerikalının 1.000 doları yok. Amerikalıların yüzde 40’ının 1.000 doları yok. Yani enflasyon yükseldiğinde ABD nüfusunun yüzde 50’sini yok edeceğiz ve işte o zaman devrim başlayacak.

Ayrıca, artan gıda fiyatlarının ciddi bir sorun haline gelmesiyle ABD’yi boru hattından çekmenin etkilerine de dikkat çekti. “Biden, ABD’yi boru hattından çektiğinde petrol fiyatları yükseldi. Petrol gübre üretir ve gübre artık ucuz olmadığında insanlar yiyecek üretemez ve ortalama bir Amerikalının hiçbir şeyi yok. Amerikalıların yüzde 40’ının enflasyonun onları çok üzecek hiçbir şeyi yok; bir borsa çöküşü, bebek patlamalarını çökertecek, bu yüzden ciddi, ciddi başımız belada,” ifadelerini kullandı.

Kiyosaki altın ve bu kripto paralara dikkat çekti

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere yatırımcıların kendini korumak için altın, gümüş yatırımına dikkat çekti. Ayrıca ABD doları patlamak üzereyken kendinizi korumak için Bitcoin, Ethereum ve Solana gibi kripto para birimlerine yatırım yapmayı tartıştı. Sonunda, hükümetin kripto parası kullanılırsa giderlerse, o noktada yaptığınız her şeyi öğreneceklerini ve zaten bu hükümete güvenmediğini söyledi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.