“Çöküş Geliyor” Yatırım Uzmanı: Altın ve Bunlardan Alacağım!

“Çöküş Geliyor” Yatırım Uzmanı: Altın ve Bunlardan Alacağım!

Çok satan Zengin Baba Yoksul Baba’nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, bir depresyonun ve sivil huzursuzluğun yaklaştığını söylüyor. Ayrıca hisse senedi ve tahvil piyasalarının çökeceği konusunda uyarıyor. Yatırım uzmanı, bu buhranda altın ve Bitcoin satın alacağını söylüyor.

Piyasaların çöküşü, depresyon ve sivil kargaşa üzerine

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD ekonomisi hakkında uyarı vermeye devam ediyor. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times en çok satanlar listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki, enflasyona neden olduğunu söylediği petrol üretimindeki düşüşten liberallerin ve çevrecilerin sorumlu olduğunu iddia ederken, teşvik kontrolleri ücretli işçilere çalışmamalarını sağladı. Hisse senedi ve tahvil piyasalarının çökmekte olduğunu tahmin etmenin yanı sıra, bir bunalım ve sivil huzursuzluk olduğu konusunda uyardı.

Ünlü yazar, enflasyonun bireyselleri, hatta Target ve Walmart gibi dev şirketleri bile öldürdüğünü ve alışveriş yapanların parasının tükendiğini kaydetti. Wells Fargo Investment Institute küresel piyasa stratejisi başkanı Paul Christopher, bu ayın başlarında şunları yazdı:

Bireyseller, tüketici satın alma gücünü aşındırmanın etkisini ortaya çıkarmaya başlıyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.