Çokça Bu Altcoin’lerden Alan Milyarder: Dot-com’dan Geçiyoruz!

Çokça Bu Altcoin’lerden Alan Milyarder: Dot-com’dan Geçiyoruz!

Kripto neden çöküyor? Mark Cuban, ‘kripto internetin yaşadığı durgunluktan geçiyor’ diyor. Cuban, düşen Bitcoin ve altcoin fiyatlarının dot-com balonuna benzerliğini yineliyor. Ayrıca, bu çöküşten kurtulacakları açıklıyor.

Altcoin piyasası ‘dot.com balonu’ sürecini mi yaşıyor?

Milyarder girişimci Mark Cuban, son kripto çöküşüyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Cuban kriptonun 2000’lerin başında teknoloji ve internet şirketlerinin yakaladığı düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı Haziran ayında 24.000 dolar civarında. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyelerinde geziniyor. Ayrıca Non Fungible Token’lerin (NFT) satışları, Ocak ve Mart 2022 arasında düştü.

Mark Cuban, 9 Mayıs’ta viral bir Twitter paylaşımında düşüşe değindi. Kripto fiyatları o zamandan beri düşmeye devam etti. Cuban, “Kripto, internetin yaşadığı durgunluktan geçiyor” diye yazdı.

Kripto para ile internetin ilk günleri arasındaki karşılaştırma, daha önce Cuban ve girişimci Gary Vaynerchuk dahil diğerleri tarafından yapıldı. Dot-com balonu 2000 yılında birkaç internet merkezli şirketin yüksek düzeyde yatırım spekülasyonu almasından sonra patladı. Ancak sonunda dibe vurdu. Mark Cuban, şirketi Broadcast.com’u 1999’da dot-com çöküşünden hemen önce 5,7 milyar dolara Yahoo’ya sattı. Broadcast.com sonra durduruldu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.