Coinbase CEO’sundan Kripto Para Tahmini: 1 Milyar Olacak!

Coinbase CEO’sundan Kripto Para Tahmini: 1 Milyar Olacak!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong on yıl içinde piyasada 1 milyar kripto kullanıcısı olacağını tahmin ediyor.

“Kripto para kullanıcı sayısı 1 milyar olacak”

Coinbase Global Inc. CEO’su Brian Armstrong Pazartesi günü Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda yaptığı açıklamada, on yıl içinde şu anda yaklaşık 200 milyon olan kripto para kullanıcı veya deneyimlemiş kişi sayısının 1 milyar kişiye ulaşacağını söylüyor. Brian Armstrong, ARK Investment Management LLC CEO’su Cathie Wood ile katıldığı bir oturumda yaptığı konuşmada şu yorumu yapıyor:

Tahminim, 10-20 yıl içinde kripto ekonomisinde GSYİH’nın önemli bir kısmının gerçekleştiğini göreceğiz. Bu süre zarfında ülkelerin gayri safi yurt içi hasılalarının da önemli bölümünü kripto para ekonomisi oluşturacak.

Armstrong’un yorumları, kripto piyasalarının oldukça çalkantılı olduğu bir zamanda geliyor. Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Kasım ayında neredeyse 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, lider kripto Bitcoin (BTC) değer kaybediyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi, yılın başından bu yana yaklaşık %17 düştü.

“Kripto konusundaki düzenleyici netlik çok yavaş ilerliyor”

Bu arada kripto şüphecilerin sesleri de yükseldi. Ancak Ark’ı en büyük Coinbase yatırımcılarından biri olan Brian Armstrong ve Cathie Wood, birleşik bir cephede yer aldı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.