CNBC Uyardı: Binlerce Altcoin Çökecek!

Sektörden birkaç kripto para ve Blockchain uzmanı, önümüzdeki yıllarda binlerce altcoin projesinin piyasadan silinebileceğini ve Blockchain’lerin sayısının da azalacağını söylüyor.

Kripto firmaları binlerce altcoin projesinin çökeceğini söylüyor

Kripto para piyasasında şu anda 19.000’den fazla altcoin projesi ve yüzlerce Blockchain platformu var. Bu çeşitli kripto para birimlerinin çoğunun temel aldığı temel teknoloji, Ethereum gibi bir Blockchain platformudur. Sözde algoritmik stabilcoin terraUSD ve beraberindeki token LUNA’nın son zamanlarda piyasada şok edici çöküşü, dikkatleri var olan yüzlerce kripto para birimine ve hepsinin hayatta kalıp kalmayacağına odakladı.

Uzmanlar piyasayı erken dotcom günleriyle karşılaştırıyor

Geçen hafta Davos, İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu’nda Web3 Vakfı CEO’su Bertrand Perez, Terra çöküşünün neden olduğu kafa karışıklığının bir sonucu olarak, yatırımcılar için belirli tehlikeler oluşturduğu konusunda uyardı. Perez, kripto para piyasasının son durumunu dotcom balonuna benzetiyor:

Geçen hafta Terra sorunuyla ilgili olanların sonuçlarından biri, dışarıda çok fazla Blockchain ve altcoin projesi bulunan bir noktaya gelmiş olmamızdır. İnternetin başlangıcında çok sayıda dotcom firmanız vardı ve bunların çoğu dolandırıcıydı ve herhangi bir değer katmadı ve bunların hepsi temizlendi. Ve şimdi hem faydalı hem de meşru olan firmalarımız var.

Davos zirvesinde konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, gelecekte altcoin projelerinin her birinin “puanları” olması muhtemel. Kriptoks.com olarak ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.