CNBC Analisti: Bitcoin O Rakamlara Düşmeden Durmayacak!

CNBC Analisti: Bitcoin O Rakamlara Düşmeden Durmayacak!

CNBC analisti Brian Kelly, Bitcoin (BTC)’in hala daha fazla aşağı yönlü potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Açıklamaları, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’in üzerinde işlem görmesine rağmen geliyor. İşte detaylar…

Bitcoin’in “dibi görmesi” için bu seviyeye düşmesi gerekiyor

CNBC’nin Fast Money programında Kelly, makro ortam kötüleştikçe amiral gemisi kriptosunun mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 50 düşebileceğini söylüyor. Analist, nadir görülen bir dip seviyesine işaret ediyor. Kelly’e göre BTC’nin fiyatı, 10.000 dolarlık bir dip görecek. Bu, mevcut fiyatının yüzde 50 kadar kaybolması anlamına geliyor. 2021’in Kasım ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin ise neredeyse 60.000 dolar altında kalıyor. Kelly, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İyi haber şu ki, nadir görülen bir dibe çok yaklaştığımızı düşünüyorum. Kötü haber ise Bitcoin 10.000 dolara ulaşana bu dibi göremeyebiliriz.

CNBC analisti, potansiyel olarak aylar sonra bir senaryo olan bir “Lehman anı” yaşadığında Bitcoin’in dibe vuracağını söylüyor. Bir “Lehman anı”, bir varlık veya sektördeki kargaşanın daha yaygın hale gelebileceği korkusunun olduğu an olarak nitelendiriliyor. Kelly, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor.

Muhtemelen bir Lehman anına aylar kaldı, yani bu tür bir son düşüş yaşanacak. Büyükler, hiç ummadığın şekilde iflas edecek. Muhtemelen bu sürece yalnızca aylar var.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.