Çin’den Büyük Uyarı: Bitcoin Bu Rakamlara Gidiyor!

Resmi Çin ulusal haber medyası, Bitcoin fiyatının sıfıra gidebileceği konusunda uyarıyor. Ancak İngiltere Merkez Bankası (BOE) iyi tarafından bakıyor.

Çin’den Bitcoin için büyük uyarı

Çin hükümeti, Bitcoin’in “sıfıra gittiği” konusunda uyararak kripto piyasasındaki şiddetli düşüşün ortasında endişeye neden oluyor. Haber, Çarşamba günü South China Morning Post’dan geldi. Çin ulusal haber medya ajansı Economic Daily’nin, vatandaşları kripto kullanımını benimsemekten daha fazla caydırmak için piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi hakkında bir uyarı yayınladığını bildirdi.

Economic Daily raporu, Batı’nın, Bitcoin’in volatilitesine katkıda bulunan “önemli bir dış faktör” olduğunu söylüyor. Ayrıca Batı’yı, “manipülasyon ve sahte teknoloji kavramlarıyla dolu” yüksek kaldıraçlı bir piyasa yaratmaktan sorumlu buluyor. Gazete şu açıklamaya yer veriyor:

Bitcoin, bir dizi dijital koddan başka bir şey değildir. Getirisi esas olarak düşük alımlardan ve yüksek satışlardan gelir. Gelecekte, yatırımcıların güveni çöktüğünde veya egemen ülkeler Bitcoin’i yasa dışı ilan ettiğinde, tamamen değersiz olan orijinal değerine geri dönecek.

Çin hükümeti geçen Temmuz ayında Bitcoin madenciliğini yasakladı

Bununla birlikte, ülke çapında dijital Çin yuanı (e-CNY) CBDC olarak piyasaya sürmeye yönelik planları var. Kriptoks.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere Çin, geçen Eylül ayında tüm kripto para işlemlerini yasakladı. Bu arada, 2018’de yabancı kripto borsalarının ülke içinde faaliyet göstermesini de engelledi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.