CANLI: FED Başkanı Konuşuyor! Altın ve Bitcoin İçin Dikkat!

CANLI: FED Başkanı Konuşuyor! Altın ve Bitcoin İçin Dikkat!

FED Başkanı Jerome Powell, önemli bir etkinlik sonrası açıklamalarda bulunuyor. FED Başkanı, şu anda Ulusal İşletme Ekonomisi Derneği tarafından düzenlenen Yıllık Ekonomik Politikalar Konferansı’nda bir konuşma yapıyor. Altın ve Bitcoin yatırımcılarının gözleri Jerome Powell’ın açıklamalarında… Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim… Makale FED Başkanı’nın yeni açıklamalarıyla sürekli güncellenecektir. Açıklamaları kaçırmamak için sayfayı sürekli güncelleyin!

FED Başkanı konuşuyor: Altın ve Bitcoin yatırımcılarının gözü bu açıklamalarda!

Şimdi FED Başkanı Jerome Powell konuşuyor. Jerome Powell’ın ilk açıklamaları şu şekildedir:

Doğal faiz seviyelerinin üstünde sıkılaşmak gerekirse FED bunu yapacak.Fed gerekirse (toplantı veya toplantılarda) 25 baz puan üzerinde faiz artışlarına gidecek.Fed gerekirse her seferinde 25 baz puandan fazla faiz artışı yapacak.Fed’in para politikasını doğal faiz seviyeleri üzerinde sıkılaştırması gerekiyorsa, bunu yapacak.Fed gerekirse her seferinde 25 baz puandan fazla faiz artışı yapacak.Doğal işsizlik seviyesi artmış olabilir.İşgücüne talep işgücü arzını oldukça aştı, emekli olanlar işgücüne tekrar girmek istemiyor.Enflasyon görünümü bu yıl büyük oranda kötüleşti.

Bitcoin yazım sırasında düşüş yönünde işlem yapıyor ve FED Başkanı’nın açıklamalarıyla 41.000 doların altına sarktı. Bitcoin 41.200 dolardan 40.900 seviyelerine kadar şu anda düştü. Altın fiyatı da açıklamalarla düşüşe geçti ve 1.932 dolardan işlem görüyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.